У Гаазі завершили попередню експертизу українських справ: є підстави вважати, що скоєно злочини проти людяності

Поділитися
У Гаазі завершили попередню експертизу українських справ: є підстави вважати, що скоєно злочини проти людяності Прокурор міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бесуда
У МКС відзначили наявність злочинів, вчинених обома сторонами конфлікту.

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бесуда заявила про завершення формальної експертизи по ситуації в Україні та про наявність підстав вважати, що були скоєні злочини проти людяності.

Відповідна заява поширена в п'ятницю на сайті МКС.

"Після ретельного і незалежного процесу я можу сьогодні оголосити, що встановлені критерії для початку розслідування ситуації в Україні виконані. Зокрема, і без шкоди для будь-яких інших злочинів, які можуть бути встановлені в ході розслідування, мій Офіс дійшов висновку, що в цей час є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні був вчинений широкий спектр дій, що становлять військові злочини і злочини проти людяності, які знаходяться в межах юрисдикція Суду», - йдеться в заяві.

За словами Бесуди, ці висновки, які будуть детальніше викладені в щорічному звіті про діяльність за попередньою експертизою, включають три широких кластера віктимізації:

  • злочини, скоєні в контексті ведення бойових дій;
  • злочини, вчинені під час затримання;
  • злочини, скоєні в Криму.

«Крім того, мій Офіс встановив, що ці злочини, вчинені різними сторонами в конфлікті, також були досить серйозними для проведення розслідування моїм Офісом як в кількісному, так і в якісному відношенні", - заявила прокурор.

Попередній розгляд ситуації в Україні розпочався 24 квітня 2014 року на підставі початкового спеціальної заяви уряду України про визнання юрисдикції Суду, яке згодом було розширено другим заявою України, поданим у 2015 році з тим, щоб охопити тривалі передбачувані злочини, вчинені на території України з 20 лютого 2014 року.

Прокурор констатувала, що, вивчивши наявну інформацію і попри наявність відомостей про національні процесуальні дії, її Офіс "дійшов висновку про те, що справи, які, ймовірно, можуть бути порушені за підсумками того чи іншого розслідування ситуації в Україні, можуть бути прийняті до виробництва ".

"Це пояснюється тим, що компетентні органи України та (або) Російської Федерації не діють по відношенню до категорій осіб і діянь, які були виявлені Канцелярією, або тим, що національна судова система" відсутній "на території, що знаходиться під контролем супротивної сторони, що позбавляє компетентні органи здатності отримати в своє розпорядження обвинуваченого (-их) або необхідні докази і свідчення свідків або перешкоджає здійсненню ними відповідних процесуальних дій ще з якихось інших причин", - зазначила прокурор.

Наступним кроком стане звернення до суддів Палати попереднього виробництва МКС з проханням про надання санкції на порушення розслідувань.

При цьому вона зазначила, що в міру наближення до наступних кроків, що стосуються ситуації в Україні, прокурор "розраховує на повну підтримку української влади і в рівній мірі закликаю до співпраці всі сторони конфлікту".

Нагадаємо, рік тому офіс прокурора   Міжнародного кримінального суду опублікував Звіт про діяльність за попереднім розслідуванням за 2019 рік, в якому, зокрема, згадувалася російська агресія проти України.

Так, анексія українського Криму чітко кваліфікована як міжнародний збройний конфлікт.

Що стосується війни в Донбасі, то тут Офіс прокурора МКС залишається на позиції паралельної кваліфікації - гібридна агресія кваліфікована і як міжнародний збройний конфлікт, і одночасно як неміжнародний збройний конфлікт.

Як буде застосовуватися принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за військові злочини і злочини проти людяності? Про це читайте в другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної з заступником генерального прокурора України Гюндуз Мамедовим . Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі