У столиці Чеченської республіки Грозному напали на українського консула, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.
"16 березня під час нападу на главу рос. "Комітету з протидій катуванням" один з нападників завдав удару українському консулу", - написав Клімкін.
Голова МЗС, який перебуває в Брюсселі, пообіцяв надати інформацію щодо протиправних дій європейським партнерам.
З Грозного: 16 березня під час нападу на главу рос. "Комітету з протидій катуванням" один з нападників завдав удару українському консулу.
- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 17 березня 2016 р.
"Попри тиск і жорстокість російської системи ми не відступимося від українців, яких Росія незаконно утримує, мучить і піддає тортурам", - наголосив Клімкін.
Павло Клімкін повідомив, що український консул Олександр Ковтун двічі викликав швидку матері Станіслава Клиха через серцеві напади під час судового розгляду справи український політв'язнів у Грозному.
Журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк повідомляв, що 15 чоловік напали на голову "Комітету з протидій катуванням" Ігоря Каляпина, який мав зустрітися з правозахисниками й журналістами по справі Карпюка й Клиха.
В Грозном около 15 человек напали на главу "Комитета по предотвращению пыток" Игоря Каляпина. Он должен был встретиться ...
Posted by Anton Naumlyuk on Wednesday, 16 March 2016
Раніше чеченський суд залишив на три місяці за ґратами незаконно утримуваних у російському СІЗО Миколу Карпюка й Станіслава Клиха, повідомляв журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк у Facebook.
Громадян України звинувачують в участі в озброєних конфліктах з російськими військовими на території Чечні наприкінці 1994 – на початку 1995 року. За даними розслідування, під час Першої чеченської війни Карпюк і Клих створювали в Україні групи для участі в боях за незалежну Чечню.
Обидва не визнають свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання російські слідчі отримали від них тортурами. Микола Карпюк говорив про катування в російському СІЗО електричним струмом, голками від нігті й забороною спати цілодобово.
У лютому в Росії правозахисний центр "Меморіал" визнав Карпюка і Клиха політичними в'язнями.