Оголошена напередодні домовленість між США і Німеччиною по російському трубопроводу "Північний потік-2" дозволяє Україні, серед іншого, зберегти надходження від транзиту російського газу і виграти час для того, щоб позбутися від залежності Києва від російського газу і платежів за транзит. Про це напередодні заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі, спілкуючись з журналістами, йдеться в повідомленні Білого дому.
Як зазначила Дженніфер Псакі, Україна довгий час прагнула позбутися залежності від платежів за транзит російського газу по своїй території і власне російського газу.
У Держдепартаменті також відзначили, що Вашингтон активно консультувався з Києвом під час підготовки угоди з Берліном по трубопроводу «Північний потік-2» і вніс запропоновані українською стороною ідеї в текст опублікованої пізніше спільної заяви США і ФРН.
«Ми, як я вже говорила, активно взаємодіяли з Україною і включили її внесок і її ідеї в цю заяву», - підкреслила представник Держдепу, додавши, що Вашингтон розраховує чинити так само і в майбутньому в процесі виконання угоди.
Вона також відкинула деякі твердження про те, що Білий дім тиснув на Україну і вимагав не виступати з критикою майбутньої угоди США з ФРН по «Північному потоку-2».
«Україна - партнер, і ми не залякуємо своїх партнерів», - сказала вона, підкресливши, що Вашингтон активно взаємодіяв з Києвом «на багатьох рівнях».
Відзначимо, члени Палати представників в США вважають, що американо-німецька угода по "Північному потоку-2" не вбереже країни Східної і Центральної Європи від тиску з боку Росії.
У травні адміністрація Байдена вирішила не вводити санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG і її керівництва.