В акціонерному товаристві "Міжнародний Інвестиційний Банк (МІБ) президента Петра Порошенка прокоментували інформацію про те, що з ПАТ ВБР сина екс-президента Віктора Януковича Олександра зняли з депозитів до 2 мільярдів гривень через каси МІБ. У прес-релізі наголошується, що банк не мав законних підстав для відмови у відкритті рахунків екс-співробітникам ВБР.
"Згадані в програмі "Радіо Свобода" "Схеми" від 08.11.2018 фізичні особи відкривали банківські рахунки в АТ МІБ на тих же умовах, які пропонуються всім клієнтам-фізичним особам. Такі умови є публічними. АТ МІБ не мало законних підстав для відмови у відкритті рахунків вищезазначеним особам", - йдеться в повідомленні.
У заяві також зазначається, що після зарахування коштів на рахунки таких осіб МІБ повідомив Держслужбі фінансового моніторингу про фіноперації клієнтів, які містять ознаки, передбачені законом "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом...". Ці кошти були заблоковані на рахунках.
"Виконуючи рішення суду про скасування арешту коштів, АТ МІБ не мала права ставити під сумнів законність судових рішень і перешкоджати клієнтам надалі розпоряджатися своїми коштами, які визнані судом, як законно придбані", - йдеться в прес-релізі.
Повідомляється також, що сьогодні на рахунках в банку заарештовано понад 200 млн гривень, подальшу долю яких повинні вирішити правоохоронці та суди.
Нагадаємо, що в програмі "Схеми" повідомлялося про те, що в 2016-2017 роках з банку Олександра Януковича ВБР було виведено близько 2 мільярдів гривень, зареєстрованих на підставних осіб. Гроші виводили через "Міжнародний інвестиційний банк", бенефіціаром якого є президент України Петро Порошенко. При цьому сам банк заробив на операціях близько 20 мільйонів "комісійних".