Гроші із банку Януковича-молодшого виводили через банк Порошенка

Поділитися
Гроші із банку Януковича-молодшого виводили через банк Порошенка © ТСН
Мова йде про приблизно 2 млрд гривень, зареєстровані на підставних осіб.

Впродовж 2016-2017 років із банку Олександра Януковича "ВБР" були виведені близько 2 мільярдів гривень, які були зареєстровані на підставних осіб. Однак найцікавіше, що гроші виводили через "Міжнародний інвестиційноий банк", бенефеціаром якого є президент України Петро Порошенко. При чому сам банк заробив на операціях близько 20 мільйонів "комісійних", йдеться у розслідуванні програми "Схеми".

Журналісти проаналізували, що люди, які за президентства Януковича відкривали багатомільйонні рахунки в банку його сина, це здебільшого працівники середньої ланки самого банку "ВБР", які офіційно не мали таких доходів. У коментарі журналістам дехто з них повідомив, що навіть не знав, що на них були оформлені депозити у десятки мільйонів гривень. Інші, почувши запитання, відмовлялися спілкуватися з журналістами.

Зокрема, відповідно до інформації про банківські перерахування, у 2017-му колишня старша офіс-менеджер банку Валерія Єсаулкова зняла зі свого рахунку близько 80 мільйонів гривень готівкою. Колишній керівник сектору дизайнерських розробок Євген Ткачук – майже 70 мільйонів гривень. Екс-начальник департаменту бізнес-аналітики Роман Ємелін отримав готівкою близько 50 мільйонів гривень. А колишній начальник відділу цінних паперів "ВБР" Олександр Костілов зняв через довірену особу більше 20 мільйонів гривень.

Єсаулкова, почувши телефоном питання про 80 мільйонів, поклала слухавку. Ткачук відповів, що не спілкується з журналістами. Ємелін у телефонній розмові підкреслив, що це "банківська таємниця", водночас на запитання, чи мав він мільйони на депозитному рахунку зазначив: "ніколи в житті, ви що". Натомість Костілов взагалі заперечив, що мав депозитний рахунок у "ВБР" і що знімав такі кошти готівкою: "Нісенітниця якась, такого не було. Я не знаю, про що ви".

Журналісти "Схем" також звернули увагу, що у більшості випадків працівники банку Януковича знімали гроші готівкою через касу "Міжнародного інвестиційного банку", контрольний пакет акцій якого належить Петру Порошенку.

"Якщо врахувати, що комісія за видачу готівки складає один відсоток, то тільки на комісії "МІБ" міг заробити до 20 мільйонів гривень", – йдеться в розслідуванні.

При цьому не всі працівники банку знімали гроші особисто, іноді це робила довірена особа. Однією із таких осіб був адвокат Олександр Салазський, який раніше працював у структурі МАКО-Холдингу Олександра Януковича. Саме він сказав, що гроші менеджерам "ВБР" позичив Яшар Ходжаєв, не чужа родині Януковичів особа.

При цьому журналісти зазначають, що слідство особливо не цікавилось, наскільки законним є походження коштів самого Ходжаєва, хоча ця людина перебувала у близькому оточенні самого сина колишнього президента, і на нього навіть після Майдану переписали "вертолітний майданчик Януковича" у центрі Києва. У МВС це пояснюють тим, що "не змогли допитати Ходжаєва" – "у зв'язку з перебуванням у Російській Федерації. Зрештою саме на підставі пояснення про позику коштів у Ходжаєва суд прийняв рішення про зняття арештів з рахунків у "ВБР".

"Всеукраїнський банк розвитку" був фінансовим центром бізнес-імперії Олександра Януковича, який акумулював активи "родини". За версією слідства, в період з 01.01.2013 по 30.06.2014 посадові особи "Всеукраїнського банку розвитку" з метою отримання державних коштів незаконно кредитували "Донецьку залізницю", "Львівську залізницю", "Одеську залізницю", "Південно-Західну залізницю", "Південну залізницю" і "Придніпровську залізницю". Загальна сума незаконних кредитів склала понад 2,5 млрд. грн.

При цьому офіційної підозри так і не було оголошено, а слідство, суд вважає, "не довело, що кошти на зазначених рахунках є предметом злочинної діяльності".

Саме ці обставини і стали підставою для зняття арешту з фігуруючих у розслідуванні рахунків.

Раніше Печерський районний суд Києва 14 листопада прийняв рішення, яким залишив без задоволення позов Олександра Януковича до Національного банку України про відшкодування збитків у розмірі 1,6 млрд грн в результаті ліквідації ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", акціонером якого він був.

Згідно з матеріалами судової справи, Янукович-молодший в серпні 2017 року звернувся в суд з позовом до Національного банку України з вимогою відшкодувати збитки у зв'язку з виведенням з ринку ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі