Олександр Тупицький, указ про призначення в КСУ якого скасував президент Володимир Зеленський, не з'явився на засідання суду, де йому мали обирати запобіжний захід. Про це повідомляє "Суспільне".
Тупицький не прибув до суду через те, що охорона нібито не може гарантувати йому безпеки. Суддя визнав цей аргумент обґрунтованим та переніс засідання.
Перед засіданням під стінами суду відбулася акція. Її учасники вимагали скасувати мораторій на землю.
«Охорона не може забезпечити його безпеку під час потрапляння до суду та під час перебування у приміщенні суду. Він змушений був через мене повідомити суду про ці обставини. Я заявив усне клопотання, суд визнав його обґрунтованим та відклав засідання», — розповів адвокат Олександр Телишецький.
Прокурори у справі Тупицького подали клопотання про його примусовий привід на засідання, проте через те, що підозрюваним є суддя, для цього потрібен указ Вищої ради правосуддя.
Та через скасування Зеленський указу про призначення Тупицького в КСУ під час наступного засідання, яке має відбутися 7 квітня, прокурори повинні довести, що Тупицький не має особливого статусу.
Нагадаємо, 27 жовтня КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.
30 грудня набув чинності закон “Про запобігання корупції"щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції". Документ дозволив відновити повноцінну роботу НАЗК, яка фактично була заблокована рішенням КСУ. Зазначимо, що після голосування за цей закон у Верховній Раді НАЗК виділило три грубі помилки, які допустили його автори.
При цьому Державне бюро розслідувань почало досудове розслідування проти Тупицького за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненого групою осіб, і державної зради. За даними слідства, відсторонений очільник КСУ, ймовірно, скоїв діяння на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікується за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 (самовільне зайняття земельної ділянки, державна зрада) ККУ. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.