Для Європейського Союзу немає сенсу продовжувати терміни для підписання Угоди про асоціацію з Україною до 2014 року або далі. Про це заявив голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.
"А що може статися, що змусить нас піти на підписання наступного року?! Я не впевнений, що можна зробити щось більше, ніж уже зроблено, щоб таке підписання відбулося в 2014-му", - сказав він.
При цьому він зазначив, що такий розвиток подій буде потрібен тільки Україні, а Євросоюзу продовження термінів ні до чого. "Ніхто мені не назвав аргументів, для чого потрібна така пролонгація і кому. Євросоюзу - не потрібна. Можливо, потрібна Україні. Але що це вирішить? Адже мова йде про глобальну відповідь на питання, рухатися Україні в європейському стратегічному напрямку або не рухатися; і що швидше ми все підпишемо і почнемо впроваджувати в життя, то краще для України", - додав він.
Він нагадав, що на сьогоднішній день Україна не виконала "деякі політичні орієнтири", але "це не відповідальність 28 міністрів закордонних справ країн Євросоюзу вирішувати ці питання".
У той же час глава представництва ЄС повідомив, що у Брюсселі поки що позитивно налаштовані на підписання Угоди, а от ситуація в Києві викликає стурбованість. "Сигнали, що надходять із Києва, викликають тривогу. Саме сигнали, що надходять з Києва, а не з Брюсселя. Брюссель налаштований дуже позитивно. Якщо оцінювати дії, а не слова, то в цьому плані Брюссель робить все можливе для підписання Угоди під час Вільнюського саміту", - сказав він.
Також він підсумував, що рішення може бути прийнято не на сьогоднішньому засіданні ради міністрів закордонних справ ЄС, а "безпосередньо 28 листопада у Вільнюсі, без будь-яких допзасідань".
Нагадаємо, 18 листопада у Брюсселі розпочалося дводенне засідання Ради міністрів країн Європейського союзу на рівні голів МЗС і оборонних відомств. Міністри закордонних справ обговорюють виконання Україною умов, висунутих ЄС для підписання Угоди про асоціацію на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі 28-29 листопада.
На засіданні голів МЗС країн Євросоюзу мало бути прийнято остаточне рішення про те, чи буде підписано Угоду про Асоціацію Україна-ЄС. Своє рішення міністри збиралися засновувати на рекомендаціях місії Європарламенту у складі Пета Кокса та Олександра Кваснєвського. Однак роботу місії в Україні було продовжено до саміту у Вільнюсі через те, що Верховна Рада досі не прийняла всі необхідні законопроекти, в тому числі про лікування ув'язнених за кордоном, що дозволить звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
Верховна Рада планує розглянути "євроінтеграційний пакет" цього тижня. У свою чергу "Батьківщина" попросила голову Верховної Ради Володимира Рибака запросити у четвер до парламенту президент Віктора Януковича. !zn
Читайте також:
У ЄС впевнені, що Україна встигне вирішити питання Тимошенко до саміту