ЄС може прийняти рішення про підписання угоди з Україною в останній момент

Поділитися
ЄС може прийняти рішення про підписання угоди з Україною в останній момент © ZN.UA и PHL
Остаточне рішення ЄС залежить від того, як будуть розвиватися події в Україні, а також від того, чи вдасться депутатам ухвалити необхідні закони.

Європейський Союз може прийняти рішення про підписання угоди про асоціацію з Україною в останній момент перед самітом "Східного партнерства", який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі.

Про це сказав високопоставлений європейський дипломат, відповідаючи на питання про те, яким чином може бути прийнято позитивне рішення, враховуючи, що в понеділок, 18 листопада, відбудеться останнє перед самітом формальне засідання міністрів закордонних справ ЄС.

"Ми маємо різні можливості... Це може бути за письмовою процедурою, це може бути через Раду закордонних справ ще один, якщо треба буде, або тут, у Брюсселі, або у Вільнюсі", - сказав співрозмовник "ЄС-плюс".

"Але все буде залежати від того, що буде відбуватися в Україні", - додав він.

При цьому дипломат підкреслив, що остаточне рішення ЄС залежить від того, як будуть розвиватися події в Україні, а також від того, чи вдасться депутатам українського парламенту прийняти необхідні законодавчі зміни протягом наступного тижня.

При цьому, за словами співрозмовника, в ході засідання Ради закордонних справ 18 листопада, міністри планують обговорити можливості для маневру при прийнятті рішення про підписання угоди про асоціацію. Разом з тим він не став прогнозувати можливе підписання угоди в умовах, коли колишній український прем'єр Юлія Тимошенко залишиться у в'язниці.

Як відомо, на своєму засіданні 18 листопада в Брюсселі міністри закордонних справ ЄС обговорять підготовку саміту "Східного партнерства", що відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі, а також ступінь готовності України до підписання угоди про асоціацію на саміті.

"Сесія зранку буде в основному присвячена "Східному партенрству" та підготовці до саміту. Дві основні теми: підготовка фінальній декларації саміту, є ще куди йти і що робити в цьому напрямку... Друга тема - Україна. Стан справ, де ми зараз знаходимося, подивимося на прогрес, який був зроблений в реалізації критеріїв, визначених Радою закордонних справ 10 грудня 2012 року", - сказав співрозмовник.

Йдеться про реалізацію Україною критеріїв щодо поліпшення виборчого законодавства, здійснення судової реформи та реформи прокуратури, а також у розв'язанні проблеми виборчого правосуддя і справи колишнього українського прем'єр Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію до Вільнюського саміту Східного партнерства, запланованого на 28-29 листопада за умови рішучих дій і видимого прогресу Києва у реформі виборчого законодавства, вирішення проблеми вибіркового правосуддя, а також реформи судової системи. Однією з головних проблем до останнього часу залишається проблема справи Юлії Тимошенко, воспринимаего в ЄС як приклад вибіркового правосуддя.

У ході сесії 13 листопада український парламент повинен був прийняти у другому читанні закони про прократуре і про вибори, а також закон про лікування засуджених за кордоном, який дозволяв би виїзд на лікування колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.

Разом з тим, українським депутатам не вдалося взяти жодного з цих рішень, що входять у вимоги ЄС для підписання угоди про асоціацію на Вільнюському саміті "Східного партнерства". Передбачалося, що ці рішення будуть ухвалені парламентом в найближчий вівторок, 19 листопада.

Проте на сайті Верховної Ради в проект розкладу пленарних засідань на вівторок, 19 листопада зникли євроінтеграційні законопроекти про реформування прокуратури та про вдосконалення виборчого законодавства. Розгляд двох з трьох законопроектів з "списку Фюле" знову перенесли. Якщо раніше документи повинні були голосувати в Раді 19 листопада - коли в Києві буде місія Кокса-Кваснєвського, то в останній момент їх несподівано відклали ще на два дні. !zn

Читайте також:

В ЄС поки не знають, чи будуть переносити дату візиту Кокса-Кваснєвського через зміни засідань ВР

Невирішене питання Тимошенко не збентежив МЗС: Кожара переконаний, що угоду з ЄС підпишуть

ПР ради, що президент Польщі з розумінням поставився до можливу "паузу" в євроінтеграції України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі