Поправки стосувалися, зокрема, і безпосередньо Тимошенко. Пропозиції екс-прем'єра торкнулися того, хто може бути захисником підозрюваного і обвинуваченого.
Екс-прем'єр 3, перебуваючи в ув'язненні, запропонувала внести низку поправок до Кримінально-процесуального кодексу, розробленого адміністрацією президента.
За даними джерел ZN.UA, поправки стосувалися, зокрема, і безпосередньо Тимошенко. Зокрема, пропозиції екс-прем'єра стосувалися того, хто може бути захисником підозрюваного і обвинуваченого. Однак ці пропозиції не знайшли свого відображення в новому КПК.
Як відомо, згідно з новим КПК, захисником не може бути адвокат, не внесений до Єдиного реєстру адвокатів і адвокатських об’єднань або виключений із нього Новий КПК: плюси і мінуси
Завдяки цій поправці, держава, розчистивши від конкурентів поле для професійних адвокатів - «членів клубу», отримує реальну можливість забезпечувати надання безплатного захисту у передбачених законом випадках, впливати на якість надаваних послуг, чистоту адвокатських лав.
При цьому, значна кількість осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, не матимуть змоги частіше бачитися з рідними, які позиціюють себе як захисники, хоча й не є такими насправді.
Враховуючи сучасні реалії, адвокат потрапляє в жорстку залежність від тих, хто буде вносити або викреслювати його ім'я з жаданого реєстру. І цей чинник може стати важелем, який дозволятиме вплинути на будь-якого захисника в будь-якій справі, де є державний інтерес або інтерес впливових персон.
Нагадаємо також, що існує рішення Конституційного суду України від 16.11.2000 року № 13-рп/2000, у якому зазначено: захисниками можуть виступати будь-які особи, котрі мають достатній рівень знань у сфері права, а також родичі обвинуваченого за його бажанням.