Світ забув свої помилки ХХ століття, коли небажання вмирати за Данциг перетворилося на необхідність вмирати за Дюнкерк — Зеленський

Поділитися
Світ забув свої помилки ХХ століття, коли небажання вмирати за Данциг перетворилося на необхідність вмирати за Дюнкерк — Зеленський © Офіс президента
У своєму виступі в Мюнхені президент України перед загрозою вторгнення Росії нагадав Європі та всьому цивілізованому світу про допущені історичні помилки минулого століття.

Президент України Володимир Зеленський під час своєї промови на Мюнхенській безпековій конференції звинуватив деяких європейських партнерів у пасивності протидії агресії Росії, нагадавши про помилки ХХ століття, коли питання "навіщо помирати за Данциг" перетворилося на необхідність помирати за Дюнкерк.

"Україна хоче миру. Європа хоче миру. Світ каже, що не хоче воювати, а Росія, що не хоче наступати. Хтось із нас бреше. Це ще не аксіома, але вже не гіпотеза.

Два дні тому я був на Донбасі, на лінії розмежування. Юридично — між Україною й тимчасово окупованими територіями. Фактично – розмежування між миром та війною. Де з одного боку – дитячий садочок, а з іншого — снаряд, що влучив у нього. З одного боку – школа, з іншого – снаряд, що прилітає на шкільний двір.

А поруч – 30 дітей. Які йдуть… ні, не в НАТО, а на уроки, до школи. У когось — фізика. Знаючи її елементарні закони, навіть діти розуміють, наскільки безглуздо звучать заяви про те, що ці обстріли ведуться з боку України.

У когось — математика. Діти без калькулятора можуть порахувати різницю між кількістю обстрілів у ці три дні та згадками про Україну в цьогорічному Munich Security Report.

А в когось — історія. І коли на шкільному подвір’ї з’являється воронка від бомби, у дітей з’являється питання: невже світ забув свої помилки ХХ століття?

До чого призводять спроби умиротворення? Як питання «Навіщо вмирати за Данциг?» обернулося необхідністю вмирати за Дюнкерк і за десятки інших міст Європи та світу. Ціною в десятки мільйонів життів.

Це страшні уроки історії. Я лише хочу переконатися, що ми з вами читали одні й ті ж книжки", — заявив Зеленський.

Перед своєму промовою Зеленський провів переговори з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. Сторони обговорили безпекову ситуацію в Україні та подальші кроки для досягнення деескалації. 

Нагадаємо, учора президент США Джо Байден заявив, що він впевнений в тому, що РФ нападе на Україну (щодо Києва у Москви, за даними США, теж є плани) вже найближчими днями. Проте він не відкидає дипломатичний шанс врегулювання ситуації. Згодом в ОП заявили, що наразі "не постає питання, чи не погоджуватися з заявами" американського лідера. 

У Центрі оборонних стратегій проаналізувати ситуацію на Донбасі та порівняли ресурси російських бойовиків й ЗСУ. Експерти зазначили, що реалізація РФ сценарію "повномасштабного вторгнення" є малоймовірною. Але не варто відкидати застосування провокацій.

Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи ""Будапешт-2": 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі