Стримування та деескалація: Кулеба прокоментував переговори Байдена та Путіна

Поділитися
Стримування та деескалація: Кулеба прокоментував переговори Байдена та Путіна © Литовське Міністерство закордонних справ/flickr
Подальші кроки можна буде обговорити після розмови президентів США та України. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що саміт президентів США та Росії зробив можливими "стримування та деескалацію" на Донбасі. Його заява стала першою офіційною реакцією нашої сторони на вчорашні переговори.

"Сам по собі контакт слугує засобом стримування та деескалації. Ми цінуємо ключову дипломатичну участь США у зусиллях для того, щоб повернути РФ за стіл переговорів, - зазначив Кулеба, слова якого цитує Reuters. - Зараз, оскільки з боку Росії бракує конструктиву, головний пріоритет - це ефективно втілювати комплексний пакет стримування, щоб утримати її від подальшої військової ескалації". 

За словами міністра, цьому допомагатиме робота союзників "по два боки Атлантичного океану". 

Кулеба зазначив, що розмова Джо Байдена та Володимира Зеленського, яка відбудеться завтра, дозволить обговорити подальші кроки щодо стримування Росії від вторгнення та відновлення роботи нормандського формату. 

Нагадаємо, учора відбулася відеорозмова президентів США Джо Байдена та Росії Владіміра Путіна, присвячена українському питанню. А якщо точніше - інформації про можливе вторгнення РФ в нашу країну вже цієї зими. 

Під час переговорів глава Білого дому дав зрозуміти російському колезі, що не зважатиме на "червоні лінії" РФ у питанні розширення НАТО. Це стало відповідь на заклик Путіна надати Росії юридичні гарантії того, що Альянс не буде розширюватися на схід. 

Також Байден заявив, що США та союзники дадуть відповідь рішучими економічними та іншими санкціями у разі військового вторгнення Росії на територію України.

А ось Путін під час розмови знову спробував зняти з Росії відповідальність за продовження бойових дій на Донбасі, звинувативши Україну в "деструктивній лінії", спрямованій на повний демонтаж мінських угод та домовленостей у "Нормандському форматі". 

У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про "рішучу підтримку" та "серйозну стурбованість". Докладніше – у статті Олега Шамшура "Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі