Напередодні саміту НАТО, який відбудеться 14 червня, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в четвер, 10 червня, переговорив по телефону з президентом України Володимиром Зеленським. Про це Столтенберг написав в Twitter.
"Ми обговорили майбутній саміт НАТО, ситуацію з безпекою в регіоні і неприйнятне військове нарощування Росії. Я зазначив нашу постійну політичну і практичну підтримку і підтримав їх процес реформ", - написав генсек НАТО.
Столтенберг зазначив, що на майбутньому саміті лідери країн-членів Альянсу розглянуть агресивну поведінку Росії і рішучу підтримку партнерів з боку НАТО.
"Він підкреслив, що, як очікується, лідери країн-членів Альянсу підтвердять свою прихильність політиці відкритих дверей і рішенням, прийнятим на саміті в Бухаресті", - йдеться в заяві.
Spoke with President @ZelenskyyUa of our valued partner #Ukraine. We discussed the upcoming #NATOSummit, the security situation in the region & #Russia 's unacceptable military build-up. I stressed our continued political & practical support & encouraged their reform process.
- Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) June 10, 2021
В Офісі президента повідомили, що Зеленський під час розмови зі Столтенбергом висловив сподівання, що під час саміту НАТО будуть предметно розглянуті питання російської агресії і дієвих кроків для її стримування.
Зеленський окремо наголосив на важливості для України підтвердження в рішеннях нинішнього саміту НАТО політики "відкритих дверей" Альянсу і актуальність рішення Бухарестського самміту НАТО 2008 року щодо ПДЧ для України.
Глава держави також повідомив Столтенбергу про реформи в сфері безпеки і оборони та подякував за підтримку НАТО у здійсненні цих реформ.
Глава закордонних справ України Дмитро Кулеба дорікнув НАТО в тому, що Альянс не може знайти формат участі України в саміті Альянсу 14 червня. Кулеба вважає, що в 2021 році кращий момент для прийняття України в НАТО. І Україна говорить про це відверто з партнерами по НАТО.
Відзначимо, Кабмін раніше затвердив Стратегію зовнішньої політики України, в якій повноправне членство в ЄС і НАТО визначені стратегічними цілями нашої країни. Україна розраховує отримати ПДЧ в грудні.
Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту і чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте у статті Володимира Кравченка «Обіцяного тринадцять (?) Років чекають» в ZN.UA.