Північноатлантичний альянс підтримує Україну в умовах агресії з боку РФ не тільки на словах, а й на ділі. Так, з 2014 року НАТО надає значну підтримку Україні по-різному. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час пресконференції за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО.
"Ми висловили сильну політичну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, союзники і НАТО надають і практичну підтримку, ми допомагаємо будувати інституції в сфері безпеки і оборони, модернізувати Збройні сили. Союзники також надають навчання, участь в спільних навчаннях, а також підтримують іншим чином", - сказав генсек.
Він зазначив, Україна і НАТО розвинули "сильне партнерство", яке посилилося за останні роки також за допомогою надання Україні спеціального статусу партнера з розширеними можливостями.
"Це важливе партнерство, і воно демонструє цінність, яку НАТО надає партнерству з Україною", - запевнив генсек альянсу.
Столтенберг уточнив, що кількість партнерів НАТО з розширеними можливостями не така і велика. Серед них: Швеція, Фінляндія, Грузія, Йорданія і Австралія.
"Тепер і Україна. Це - платформа, щоб і далі зміцнювати наше політичне і практичне співробітництво, працювати разом. Це добре для України, і добре для союзників по Альянсу, - сказав Столтенберг і додав - Союзники по НАТО також відповіли збільшенням готовності наших сил, ми також посилили нашу присутність в східній частині альянсу, в Балтійському регіоні. Все це було зроблено як реакція на агресивні дії Росії щодо України. це підтримка, яка демонструє не тільки слова, а й справи, і під час зустрічі сьогодні ми також обговорювали, як і далі можемо підсилити наше партнерство і демонструвати підтримку Україні .
Нагадаємо, Україна ініціювала позачергове засідання Комісії Україна-НАТО в зв'язку з посиленням військової присутності РФ на кордоні з Україною.
За підсумком засідання генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що в Альянсі серйозно стурбовані триваючим розвитком подій на сході України і закликав РФ негайно припинити нарощування військ.
При цьому генсек уточнив, що НАТО підтримує Україну на шляху реформ і модернізацій, проте країна сама повинна вирішити, чи вона готова до членства в Альянсі.
Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".