Степанов розповів, як формуватимуть списки громадян для вакцинації проти COVID-19

Поділитися
Степанов розповів, як формуватимуть списки громадян для вакцинації проти COVID-19 © Василь Артюшенко, ZN.UA
За словами міністра, відповідний механізм передбачає два підходи.

Механізм формування списків та записів на вакцинацію проти коронавірусу передбачає два підходи, заявив очільник МОЗ Максим Степанов під час години запитань до уряду у Верховній Раді. Він також повідомив, коли планується запуск інформаційного порталу про вакцинацію.

“Міністерство охорони здоров’я запланувало створити окремий інформаційний портал про вакцинацію. Там кожен зможе дізнатися про дорожню карту, її етапи, організацію процесу, підготовку персоналу та про самі вакцини. Також будуть дашборди (аналітичні панелі - ред.) із статистикою вакцинації, над якими ми працюємо спільно з колегами із РНБО. Перша версія порталу з базовою вакцинацією буде запущена наступного тижня. Повна версія разом із мобільною – до кінця лютого”, - заявив Степанов.

За його словами, сьогодні механізм формування списків та записів на вакцинацію передбачає два підходи. Перший підхід – це формування списків через роботодавця, тобто із прив’язкою до місця роботи. Степанов пояснив, що це стосується таких категорій громадян, як медпрацівники, соціальні працівники, військовослужбовці тощо. Другий етап, за словами міністра, полягає у відкритому запису для соціальних категорій, які не прив’язані до місця роботи, наприклад, люди похилого віку.

“Відкриті записи на вакцинацію здійснюватимуться не більше ніж за місяць до початку вакцинації для людей, які належать до тієї чи іншої категорії. Записатися можна буде через інформаційний портал вакцинації, веб-портал електронних медичних систем, через сімейного лікаря або контакт-центр”, - додав Степанов. 

Міністр зазначив, що такі записи потрібні для того, щоб спланувати графіки роботи пунктів щеплень.

Раніше Степанов повідомив, що перший етап вакцинації українців від коронавірусу стартує в середині лютого, а другий етап запланований на березень. Міністр запевнив, що Україна отримає 910 тисяч доз вакцин, в тому числі 210 тисяч доз від Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. 

Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Рика, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу “Соціум”Алли КотлярАнтиділа”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі