Стефанішина вважає реальним визначитися з директором НАБУ за два тижні

31 сiчня, 2023, 10:31 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Нещодавно комісія лише почала найоб'ємніший етап конкурсу.

Стефанішина вважає реальним визначитися з директором НАБУ за два тижні

Боротьба з корупцією, а саме незалежне й прозоре обрання директора НАБУ та прокурора САП, є однією з рекомендацій Єврокомісії, які Україна має виконати перед початком переговорів про вступ до ЄС. Кілька днів тому комісія з відбору директора Національного антикорбюро лише перейшла до найоб’ємнішого етапу конкурсу – перевірки кандидатів на доброчесність. Попри це віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина переконана, що очільника НАБУ можливо обрати за два тижні. Про що вона й заявила в інтерв’ю ZN.UA.

«А я вважаю, що це було б абсолютно реально. Тому що до наступних етапів конкурсу на директора НАБУ допущено лише 22 особи. Це не сотні й не десятки людей. І роботу Комісії забезпечує секретаріат, який працював уже на інших конкурсах, зокрема відборі спеціалізованого антикорупційного прокурора. Тобто базові матеріали, документи, все, що необхідно для проведення конкурсів, уже підготовлене. Завершити в найближчі тижні всі останні етапи, пов’язані з визначенням трьох ключових претендентів, які будуть рекомендовані уряду для призначення, можливо», – зазначила Стефанішина, з якою поспілкувалася Тетяна Силіна

Водночас віцепрем’єрка заявила, що «якихось інструментів впливу на комісію, крім публічних закликів, як от зараз, ми не маємо».

Зазначимо, що в пункті рекомендації ЄС про боротьбу з корупцією йдеться не лише про призначення керівників САП і НАБУ, там ширше — про боротьбу з корупцією. Відповідаючи на питання, чи буде, наприклад поновлене декларування для посадовців Стефанішина заявила: «Такого зобов’язання немає в рамках політичних рекомендацій ЄК. Але Національна агенція запобігання корупції (НАЗК) і парламентарії, наскільки мені відомо, розуміють, що рано чи пізно це питання стане актуальним. І, очевидно, в комунікації з міжнародними партнерами воно буде підтримане. Я знаю, що такі рішення проробляються. НАЗК над ними працює. В парламенті профільний комітет теж формує візію. В певний час це декларування має бути відновлене».

Говорячи про антикорупційні показники, пов’язані з рекомендаціями ЄК віцепрем’єрка зазначила, що варто орієнтуватися на статистичні дані стосовно відкриття, розслідування і направлення до суду справ про відповідні злочини. За словами урядовиці, ці показники, якщо брати кінець 2022-го — початок 2023 року, зросли істотно. Зокрема зросла кількість справ, які направляються до судів.

«Ми говоримо про рік, який ми прожили в умовах повномасштабної війни. Співробітники-детективи НАБУ, інших органів теж були на передовій, були задіяні всі можливі ресурси для захисту держави. Тому ми говоримо про показники на кінець року, які є непоганими, зокрема й стосовно вироків. Якби в нас були захмарні цифри, то, мабуть, це не було би приводом до особливих радощів. А наявні показники свідчать, що інституції функціонують, вони спроможні», – додала Стефанішина.

Читайте також: Конкурс на директора НАБУ. Ризики і шанси двадцятки

Нагадаємо, практичне завдання та оцінювання особистісних компетенцій пройшли всі 22 кандидати на посаду директора Національного антикорупційного бюро України. Тепер комісія має провести наступний етап конкурсу – оцінити доброчесність претендентів та провести із ними індивідуальні співбесіди. минулого тижня президент України Володимир Зеленський заявив, що директора НАБУ оберуть вже цього тижня. Ймовірно з керівником одного із антикорупційних органів хочуть визначитись до проведення саміту Україна-ЄС у п’ятницю, 3 лютого.

Related video

Однак, стислі терміни, в які влада намагається загнати комісію, за словами очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, не дадуть останній зробити свою роботу якісно.

Дивіться спецтему: Вступ України в ЄС: експерти позитивно оцінюють ідею із self-screening Нині немає детального розуміння щодо всіх секторів, якінові зобов’язання Україні  доведеться виконувати. Без прогресу у сфері судочинства і фундаментальних реформ переговори про вступ України в ЄС не розпочнуться  Прогрес у цій сфері має ключове значення для відкриття переговорів. Експерти пояснили, чому прогрес виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС невеликий   Україну чекає величезний пласт роботи з імплементації законодавства ЄС. Вступ України в ЄС: Європейські посадовці стримані щодо термінів, наголошують на важливості темпів та якості реформ Звіт Єврокомісії щодо готовності України до членства в ЄС дав зрозуміти, який обсяг роботи ще необхідно виконати. Саміт ЄС привітав досягнення України і закликав продовжувати реформи, необхідні для вступу у блок Також ЄС пообіцяв підтримувати Україну у боротьбі з агресією РФ стільки, скільки буде необхідно.
Підготував/ла : Юлія Москаленко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК