США визнали, що система ЄвроПРО нездатна виконувати військові завдання

Поділитися
© printver.blogspot.com
Головний недолік системи ПРО - малий радіус дії радарів і нездатність перехоплювачів вибрати мету. Проте в Європі вже йде розміщення бойових систем, які не пройшли випробування у США. Тому система ПРО є суто політичним проектом.

Система ПРО, що розгортається США в Європі, є суто політичним проектом і в осяжному майбутньому не буде здатна виконувати покладені на неї військові завдання. До такого висновку прийшли експерти наукової ради Пентагону і Рахункової палати уряду США, що оцінили перспективи ЄвроПРО.

Головний недолік системи, на їхню думку, - малий радіус дії радарів і нездатність перехоплювачів вибрати мету. Тим не менш, як виявила перевірка, в Європі вже йде розміщення бойових систем, які не пройшли випробування у США.

Документи, підготовлені фахівцями відразу двох урядових агентств США, підтвердили побоювання незалежних експертів, які не раз заявляли про неефективність ЄвроПРО. Робота над доповіддю наукової ради Пентагону (DSB) тривала майже півтора року, а підсумковий документ, який підписали голова DSB доктор Пол Камінські, генерал ВПС у відставці Лестер Лайлс і адмірал Вільям Феллон, отримав гриф "таємно". Днями відкрита частина дослідження обсягом у 41 сторінку була передана до Конгресу, пише газета «Коммерсантъ».

За оцінкою фахівців, радари ЄвроПРО поки не здатні засікати пуски балістичних ракет і супроводжувати їх на ранніх стадіях польоту. Подібну проблему не вдалося вирішити ні для морських, ні для наземних станцій спостереження. Радар AN/TPY-2, розміщений на південно-сході Туреччини, не володіє достатнім радіусом покриття, а дальність дії радарів AN/SPY-1, розміщених на кораблях Aegis, не дозволяє вчасно віддати сигнал про перехоплення ракет, запущених на Близькому Сході.

Росія не виключає завдання попереджуючого удару по європейській ПРО


Головною ж проблемою експерти DSB вважають те, що датчики на перехоплювачах не можуть відрізнити бойовий блок ракети від супроводжуючих її мішеней-пасток. Як вважають військові, цю проблему можна вирішити тільки шляхом перехоплення балістичної ракети на етапі, коли розгінні двигуни ще працюють, а відділення бойової частини і помилкових мішеней не відбулося. Але, за оцінкою фахівців DSB, реалізація цього завдання "вимагає геркулесових зусиль і недосяжна в реальній ситуації". Експерти вважають, що запізнення перехоплювача до мети зараз "становить не менше 100 секунд", в результаті "весь арсенал засобів перехоплення буде використаний для розстрілу неправдивих мішеней і ракетного сміття".

Оцінку експертів наукової ради підтримали і фахівці Рахункової палати уряду США, що підготували власну доповідь, присвячену перспективам розвитку ЄвроПРО. На їхню думку, прискорене розміщення елементів протиракетної оборони вже призвело "до різкого зростання вартості проекту, низької ефективності та постійних проблем з якістю компонентів". Так, прагнучи завершити другий етап розгортання систем до 2015 року, Пентагон закупив кілька десятків перехоплювачів SM-3 Block IIA, не чекаючи закінчення державних випробувань.

Серйозні звинувачення пред'явлені і адміністрації США. Як з'ясували фахівці Рахункової палати, дозвіл на закупівлю перехоплювачів було погоджено всупереч протестам інженерів, які виявили після льотних випробувань ряд серйозних проблем в двигунах ракет. Точно так само не були закінчені перевірки компонентів радара, який був відправлений до Румунії.

Представники республіканської більшості у Конгресі США тут же звинуватили Білий дім у нехтуванні інтересами національної безпеки. "Так буває, коли перестають слухати вчених і інженерів, ставлячи на чільне місце виключно політичні мотиви", - заявив після закінчення закритих слухань голова підкомітету Конгресу зі стратегічних озброєнь Майкл Тернер.

Представник Агентства щодо ПРО Річард Лінер закликав співробітників наукової ради Пентагону і Рахункової палати "не надто згущувати фарби". За його словами, проблеми з дальністю дії радарів будуть вирішені у найближчі дев'ять років, коли в космосі буде розгорнута нова система стеження. Визнавши, що проблеми з визначенням мети у перехоплювачів дійсно існують, він тим не менш запевнив, що "існуючі системи вже зараз можуть відобразити ракетний напад".

А вчора глава європейського командування США адмірал Джеймс Ставрідіс підтвердив, що на саміт НАТО в Чикаго, що відкривається 20 травня, керівництво альянсу оголосить про те, що розгорнуті в Європі системи ПРО будуть приведені у стан "тимчасової оперативної готовності". !zn

Читайте також:

США успішно випробували нову ракету для ЄвроПРО

Реформа армії НАТО: країни-учасниці будуть спеціалізуватися на вузьких напрямках

Росія не змогла переконати НАТО у небезпеці європейської ПРО

Україна і ЄвроПРО: між «за» і «проти»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі