Сполучені Штати поділяють стурбованість влади України з приводу зловмисних інвестицій Китаю в Україну. У коментарі посольства США в Києві, наданому ZN.UA, наголошується, що Міністерство торгівлі країни внесло компанію Skyrizon Aviation (одного з китайських інвесторів «Мотор Січ») до списку військових кінцевих користувачів, оскільки вона активно намагається придбати інтелектуальну власність і технології для просування ключових військових можливостей, які загрожують національній безпеці Сполучених Штатів.
«Хижацькі за сутністю інвестиції Skyrizon та заволодіння нею технологіями в Україні несуть у собі неприйнятний ризик кінцевого використання в КНР на військові потреби», — додали в американському посольстві.
«Спроба Skyrizon отримати контроль над «Мотор Січ» є не лише загрозою безпеці – це економічна загроза і вона завдасть шкоди українському виробництву «Мотор Січ». Уряд США вирішив, що є достатньо підстав вважати, що Skyrizon має намір відтворити інтелектуальну власність та технології «Мотор Січ» та зрештою виробляти цю продукцію в Китаї. Це знищить ринок «Мотор Січ» у Китаї, створить конкурента, що продає таку саму продукцію, і у підсумку обмежить можливість розвитку «Мотор Січ», — йдеться в коментарі посольства США в Україні.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».
31 січня збори акціонерів «Мотор Січ» в Запоріжжі перервали представники Служби безпеки України.
ZN.UA вже повідомляло, що Китай надіслав Україні ноту, у якій висловлена стурбованість діями української влади відносно китайських інвесторів «Мотор Січ». Нота хоча й не містила погроз, проте документ був витриманий у безпрецедентно жорсткому тоні. При цьому китайці дипломатично висловили сподівання, що всі спірні питання буде вирішено шляхом переговорів.
Незабаром Міністерство закордонних справ України підтвердило отримання ноти, однак розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.
Влада КНР засудила «односторонні санкції» іноземних урядів проти китайських компаній і сподівається на захист прав інвесторів в Україні.
Чому Україна ввела санкції проти китайських компаній? Які можуть бути наслідки цього рішення? Як указ позначиться на підприємстві? Подробиці читайте у статті Володимира Кравченка «В Поднебесной тучи ходят хмуро…».