США і Європейський союз поки що не розглядають можливість відключення Росії від системи міжнародних платежів SWIFT, натомість планується запровадження жорстких санкцій проти найбільших російських банків, повідомляє Handelsblatt.
Німецьке видання з посиланням на урядові джерела стверджує, що повністю виключити Росію із системи SWIFT надто складно, цей крок може призвести до дестабілізації фінансових ринків у короткостроковій перспективі та сприяти створенню альтернативної платіжної інфраструктури, в якій більше не домінують західні країни, у середньостроковій перспективі.
Замість відключення від SWIFT ЄС та США готуються адресні економічні санкції проти найбільших російських банків. Ідея відрізати російські банки від постачальника платіжних послуг SWIFT і цим фактично від світових фінансових потоків, на цьому етапі поки що не розглядається.
Більше того, Німеччина, у разі введення санкцій проти російських банків, ще й наполягає на винятках, які дають змогу оплачувати імпорт газу та нафти з Росії.
Цього тижня Держсекретар США Ентоні Блінкен вирішив знову вирушити до Європи: на нього чекають у Берліні в четвер. Глава Держдепу зустрінеться із канцлером Німеччини Олафом Шольцем для обговорення деталей санкційної політики проти Росії.
Корпоративний юрист Фрідріх Мерц, який є найімовірнішим кандидатом на пост голови Християнсько-демократичного союзу після січневих виборів, заявив, що Росію не потрібно відключати від міжнародної платіжної системи SWIFT навіть у разі нападу на Україну.
Глава російського банку ВТБ Андрій Костін в інтерв'ю назвав відключення Росії від системи міжнародних платежів SWIFT — малоймовірним і дуже серйозним заходом.