Сполучені Штати продовжать підтримувати Україну для вирішення економічних викликів, які виникають через дестабілізацію з боку Росії. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільного брифінгу із главою українського Міністерства закордонних справ Дмитром Кулебою.
«Як я вже говорив раніше, ми продовжуватимемо підтримувати Україну для того, щоб вирішити економічні виклики, завдані Росією», – зазначив Блінкен.
Він також заявив, що РФ вже довго намагається дестабілізувати Україну не лише внутрішньо, а й економічно. За словами держсекретаря США, це питання, яке він уже обговорив із президентом України Володимиром Зеленським та головою МЗС Дмитром Кулебою.
Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.
10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.
Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?»