Соціологи дізнались, що українці знають про діяльність депутатів і партій, за яких голосували

Інфографіка
Поділитися
Соціологи дізнались, що українці знають про діяльність депутатів і партій, за яких голосували
Погана політична пам’ять більшості виборців дозволяє багатьом політикам переобиратися знову.

Українці вкрай низько обізнані про діяльність народних депутатів і політичних партій, свідчить спільне опитування Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва і Центру політичної соціології, проведене на замовлення Громадянської мережі ОПОРА.

Лише чверть опитаних змогли відповісти, хто став депутатом у їхньому мажоритарному окрузі на парламентських виборах 2019 року. Ще менше знають, де розташована приймальня народного депутата від округу (11%).

Тільки 2% респондентів знають, які законопроєкти вносить депутат-мажоритарник до парламенту. Ще 8,5% респондентів відомо, які школи, лікарні, дороги та інші об’єкти збудовані чи відремонтовані завдяки підтримці народного депутата-мажоритарника. 60% респондентів заявили, що не знають нічого з вищезазначеного.

Опора

Низький рівень ознайомленості характерний і стосовно діяльності політичних партій. Лише 26,5% знають лідера політичної партії (першого номера в списку), за яку голосували на парламентських виборах 2019-го.

13% опитаних загалом знають, де розташована приймальня політичної партії, за список якої вони голосували на останніх парламентських виборах. Особисто зверталися – лише 3%. Знають, що партія, за яку голосували, звітує про свою діяльність – 5,5%.

Трохи більше 4% респондентів знають, які законопроєкти вносить партія, і лише 1,5% долучалися до публічних заходів, організованих нею. 6,5% знають, хто з народних депутатів від партії закріплений за виборчим округом респондента. 58% респондентів не знають нічого з вищевказаного.

Опора

Опитування провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 1–12 лютого 2022 року на замовлення Громадянської мережі ОПОРА. Загалом було опитано 2001 респондента за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками: стать, вік, тип поселення та область проживання. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Результати дослідження представлено на Форумі прихильників виборчої реформи 15-16 лютого. Захід організувала Громадянська мережа ОПОРА разом з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади (GAC) та британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії. Думки, висловлені на заході, належать авторам і не обов’язково відображають погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів, Міністерства міжнародних справ Канади чи Уряду Канади, та Уряду Великої Британії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі