Політичним партіям довіряють всього 19,5% українців, йдеться в результатах опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва. Не довіряють політпратіям 74,2% громадян. Ще 6,3% не визначилися з відповіддю на це питання.
При цьому 56% українців не довіряють партіям, тому що вони не виконують передвиборчі обіцянки. Ще 41% не вірить політичним силам через їх корумпованість, а 31% - через їх залежності від олігархів.
На питання про те, чого не вистачає політичним партіям, існуючим в Україні, респонденти відповіли так:
- не вистачає вміння і бажання захищати інтереси простих людей - 43%;
- не вистачає вміння вирішувати конкретні проблеми, що хвилюють простих громадян - 34%;
- не вистачає незалежності від олігархів - 30%;
- прозорості та підзвітності перед суспільством - 24,5%;
- не вистачає достатнього фінансування на свою діяльність - 8%.
Приєднатися до політичних партій готові близько 19% громадян. Серед таких українців виборцями "Батьківщини" виявилися майже 24%, виборцями "Євросолідарності" - 22,5%.
Трохи більше третини опитаних (36%) переконані, що в Україні є партія, що представляє їх інтереси. Протилежної думки дотримуються 57,6% виборців, ще 6,5% важко відповісти на це питання.
Серед виборців різних партій ствердно на питання про те, чи є партії, які відстоюють їх інтереси респонденти відповіли так:
- серед виборців проросійської ОПЗЖ - 67,7%;
- серед виборців "Європейської солідарності" - 53,7%;
- серед виборців "Батьківщини" - 48,5%;
- серед виборців "Сила і честь" - 45,5%;
- серед виборців "Слуги народу" - 37,5%.
Для 38,8% українців головним міркуванням для підтримки тієї чи іншої партії є здатність політсили захищати інтереси простих людей. Ще 27,1% відповідаючи на таке питання назвали доброчесність партії. Для 21,9% головним міркуванням є наявність в партії професіоналів з управлінським та менеджерським досвідом.
Дослідження провели спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 1 по 7 червня 2021 року методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI). Всього опитали 2003 респондентів. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і з дизайн-ефектом 1.1) не перевищує 2,4%. Фінансування опитувань здійснено в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.