Сьогодні у Раді є шість депутатів, які 2010 року підтримали базування у Криму Чорноморського флоту РФ

Інфографіка
Поділитися
Сьогодні у Раді є шість депутатів, які 2010 року підтримали базування у Криму Чорноморського флоту РФ © Василь Артюшенко, ZN.UA
Більшість із них входять до фракції ОПЗЖ.

У Верховній Раді дев’ятого скликання є шестеро народних депутатів, які у 2010 році проголосували за продовження перебування в Криму Чорноморського флоту РФ, повідомили в Русі ЧЕСНО. Зараз це члени фракцій «Опозиційна платформа – За життя», «За майбутнє» та самовисуванці.

Зокрема, це депутати:

  • Віталій Борт (ОПЗЖ);
  • Сергій Ларін (ОПЗЖ);
  • Вадим Столар (ОПЗЖ);
  • Ігор Палиця «За майбутнє»;
  • Андрій Деркач (самовисуванець);
  • Дмитро Шпенов (самовисуванець).

Рух ЧЕСНО

«Це рішення тоді підтримали 236 нардепів. Тобто якби 11 політиків утрималися від голосування – рішення, яке дало державі-агресору можливість розміщувати своїх військових на нашій території не було б прийняте та у 2017 році вони мали б залишити територію Криму. Тут варто наголосити, що «за» проголосували і троє парламентарів, які обіймали посади міністра оборони країни – Павло Лебедєв, Ігор Саламатін та Олександр Кузьмук», - пояснила учасниця Руху ЧЕСНО Ірина Федорів.

У 2010 році опозиція у Верховній Раді прирівняла до державної зради голосування за ратифікацію угоди про перебування Чорноморського флоту РФ у Криму.

У ЧЕСНО додали, що серед інших, хто голосував тоді «за», були Рінат Ахметов, Сергій Ківалов, Володимир Литвин, Інна Богословська, Святослав Піскун, Василь Горбаль, Василь Хмельницький, Олександр Омельченко, Віталій Хомутиннік та чинний суддя Конституційного Суду Сергій Головатий. 

Раніше Тетяна Силіна у своїй статті писала про те, що у розпорядженні ZN.UA опинилися копії низки документів із підписами не тільки втікачів експрезидента Віктора Януковича та експрем'єра Миколи Азарова. Як видно з довідок про погодження проєкту розпорядження КМУ «Про схвалення проекту «Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» та драфту цієї самої угоди, до підготовки зазначених документів також доклали руку глави таких міністерств і відомств: закордонних справ — Костянтин Грищенко, юстиції — Олександр Лавринович, фінансів — Федір Ярошенко, економіки — Василь Цушко, палива та енергетики — Юрій Бойко, оборони — Михайло Єжель, транспорту і зв'язку — Костянтин Єфименко, СБУ — Валерій Хорошковський, Державної митної служби — Ігор Калетник, Державної прикордонної служби — Микола Литвин.

Зазначимо, що з перших днів незалежності України ЧФ був для Росії досить ефективним інструментом впливу не лише на ситуацію в Криму, який сім років тому росіяни ж і окупували, але й на внутрішньополітичну ситуацію в Україні в цілому. Його перебування на території півострова провокувало низку загроз. Крім того, його присутність негативно впливала на соціально-економічний розвиток півострова. Зрештою ЧФ РФ в Криму обмежував суверенітет України.

Детальніше про те, що треба знати про Харківські угоди, і що про нього забула влада, читайте у статті Тетяни Силіної «Чи не вийде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі