Прем'єр-міністр Тунісу Мухаммед аль-Ганнуші, якому було доручено сформувати новий кабінет міністрів заявив, що уряд національної єдності може з'явитися в Тунісі у понеділок, 17 січня.
Планується, що будуть створені три спеціалізовані комітети: з вибору кандидатур майбутніх міністрів, з розслідування фактів репресій та зловживання владою, що призвели до загибелі десятків людей, а також за звинуваченням режиму президента-втікача Зін аль-Абідіна Бен Алі. На порядку денному консультацій стояли також питання забезпечення правопорядку і внутрішньої безпеки.
На портфелі в уряді претендують основні парламентські партії - останні управлінці Демократичне конституційне об'єднання (ДКО), Демократичний юніоністський союз (ДЮС), Рух демократів-соціалістів (ДДС), Прогресивна демократична партія (ПДП), Демократичний форум за працю і свободи, Партія народної єдності (ПНЄ) і Рух оновлення («Ат-Тадждід»). Усі лідери провідних партій і соціальних рухів висловлюються за ухвалення невідкладних антикризових заходів. Діалог із забороненими тут за екстремістську діяльність Комуністичної партією робітників Тунісу та ісламським рухом «Ан-Нахда» («Відродження»), лідер якого Рашид Ганнуші планує повернутися в Туніс із Лондона, не ведеться.
До складу уряду увійде, щонайменше, три лідери туніської опозиції.
Раніше Ганнуші прийняв пропозицію опозиційних політичних партій сформувати коаліційний уряд. Він також закликав усі політичні партії взяти участь у формуванні коаліційного кабінету міністрів.
15 січня спікер парламенту Тунісу Фуад Мебаза приніс присягу в якості тимчасового виконуючого обов'язки голови держави. Як заявила Конституційна рада Тунісу, президентські вибори в країні відбудуться протягом найближчих 60 днів.
Нагадаємо, 14 січня 2011 року в Тунісі відбувся державний переворот. Президент Тунісу 74-річний Зін ель-Абідін Бен-Алі втік з країни до Саудівської Аравії. Раніше президент встиг ввести в країні надзвичайний стан, розпустити уряд і оголосити про швидкі дострокові вибори до парламенту.
14 січня, влада ввела режим надзвичайного стану в охопленому заворушеннями Тунісі.
Зміні влади в Тунісі передували масові маніфестації і зіткнення протестуючих з поліцією через вкрай високе безробіття і підвищення цін на продовольство. Хвилювання забрали життя декількох десятків людей.