Обговорення заплановане на ранок. Згідно з рішенням Комітету ПАРЄ з питань культури доповідати про мовну норму українського закону "Про освіту" буде естонський депутат Андреас Херкель.
Очікується, що це зіграє на користь Україні, оскільки Херкель розуміється в функціонуванні держави з наявністю мовних меншин, не має зв'язків із Угорщиною і раніше висловлював політичну підтримку України.
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти повинні починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін.
Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакції на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".