"Слуги народу" у Верховній Раді будуть розмовляти українською

Поділитися
Під куполом Ради має звучати українська мова © Телеканал ZIK
"Народні депутати під час своєї професійної діяльності мають використовувати державну мову", – сказав Разумков

Поступово до новообраних депутатів приходить розуміння, що вони є представниками країни, в якій державна мова - українська, а вони - представники народу цієї країни.

Глава партії "Слуга народу" Дмитро Разумков вважає, що народні депутати під час своєї роботи повинні використовувати українську мову.

"Якщо ми говоримо про офіційну позицію, то я вважаю, що все-таки народні депутати під час своєї професійної діяльності мають використовувати державну мову", – сказав Разумков в ефірі одного з телеканалів.

При цьому він підкреслив: "Я впевнений, що 99% народних депутатів знають українську мову, і представники нашої політичної сили (партії "Слуга народу" – Ред.) будуть говорити державною мовою... Якщо десь не вистачає знань, вони їх підтягнуть".

Разом з тим, зазначив Разумков, в побуті народні обранці вільні говорити тією мовою, якою їм зручніше.

"У побуті ми з вами використовуємо ту мову, яка нам зручніша, якою ми звикли спілкуватися. Ви прекрасно знаєте, що я по-російськи говорю найчастіше", - сказав він.

"Якщо ми говоримо про офіційні виступи у Верховній Раді, мені здається – це моя особиста позиція – треба все-таки використовувати державну мову", – резюмував він.

Як повідомлялося, партія "Слуга народу" запропонує на посаду голови Верховної Ради Разумкова.

Нагадаємо, 16 липня в Україні набули чинності основні положення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відсьогодні вся політична агітація кандидатів у депутати на телебаченні, радіо, в інтернеті та ЗМІ має проводитися українською мовою.

25 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. Зокрема, для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.

Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження". Вони також спробували заблокувати підписання закону про українську мову.

Нова команда спочатку доволі різко виступала проти мовного закону, але поступово прийшла до думки, що в законі немає нічого суперечливого.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі