Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька прокоментувала ситуацію, яка склалася в очолюваному нею відомстві. Заяву опублікували сьогодні на сторінці Міністерства охорони здоров'я у соцмережі Facebook.
Вона зазначила, що у МОЗ проводиметься аудит, за результатами якого залишаться працювати "найкращі, найефективніші працівники". Також, за словами Скалецької, міністерство зараз працює у "звичайному режимі".
"Внутрішня сварка між одним із моїх заступників та частиною колективу відомства не впливає на те, щоб швидка доїхала до пацієнта вчасно, були ліки, готувались закони. Ми всі працюємо", - заявила очільниця відомства.
Скалецька додала, що особисто вивчає звинувачення й інформацію щодо ліків, придбання автомобілів швидкої допомоги та "інші закиди". Щодо закупівлі автомобілів сказала наступне: "СБУ повідомило мене, що документи, які мені надали на підпис, мають ознаки корупції (розтрати) на 100 млн гривень. Про це кілька тижнів назад я повідомила і департаменти охорони здоров'я в областях".
Вона поскаржилася, що про проблеми їй повідомляють через Facebook, а не під час робочих нарад чи особистим повідомленням. Міністерка стверджує, що так само вона дізналася й про запрошення на зустріч із колективом. Вона пообіцяла, що зустріч із колективом буде й спілкування відбувається з усіма.
Раніше співробітниця МОЗ Олена Лебідь повідомила про те, що Скалецька не прийшла на зустріч із держслужбовцями відомства, де хотіли обговорити подальше впровадження медичної реформи.
Скалецька сама обіцяла зустрітися зі співробітниками МОЗ, однак так і не викликала своїх підлеглих на розмову. Після чого держслужбовці відомства запросили її до діалогу.
Нагадаємо, що працівники Міністерства охорони здоров'я виступили з відкритим листом до прем'єр-міністра Олексія Гончарука щодо ситуації в міністерстві. У ньому зазначається, що попри задекларовану новопризначеним керівництвом стратегію продовження реформи медицини, насправді робота МОЗ уже майже місяць як паралізована, а від керівників директоратів вимагають звільнення.
Серед переліченого вказано на відсутність підписів під документами щодо закупівель та поставки ліків для важкохворих пацієнтів; заблоковані закупівлі машин екстреної медичної допомоги, призупинено процес автономізації низки крупних медзакладів, як от Інститут раку, Інститут серця та ОХМАТДИТ, блокування документів та рішень для нормальної роботи Нацслужби здоров'я, яка забезпечує роботу та фінансування понад 1000 медичних закладів первинки, програми "Доступні ліки".
У коментарі DT.UA гендиректор Департаменту медичних послуг Оксана Сухорукова зазначила, що тиск на працівників почався майже відразу після зміни міністра. Зазначимо, що керівники директоратів були обрані на посади в Міністерстві охорони здоров'я на основі результатів незалежних конкурсів.
При цьому раніше нова очільниця МОЗ Зоряна Скалецька заявила, що реформа медицини продовжуватиметься у тому ж вигляді, в якому її планував попередній Кабмін, однак її другий етап стартує не 1 січня, а 1 квітня 2020 року.