Працівники Міністерства охорони здоров'я запросили очільниця відомства Зоряну Скалецьку до діалогу задля подальшого впровадження медичної реформи, повідомила у Facebook директорка директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова. За її словами, попередньо обіцяна зустріч із міністеркою не відбулася.
"Ми, держслужбовці МОЗ України, весь день чекали на обіцяну зустріч з міністром Зоряною Скалецькою, яка повернулася до Києва ще вчора, але так і не отримали запрошення. З розумінням ставимося до напруженого графіка міністра та того факту, що після відрядження у міністра багато важливих справ і зустрічей", - написала Сухорукова.
Вона зазначила, що важливо, аби зміни продовжувалися, а непорозуміння через відсутність комунікації зникло. За словами Сухорукової, фахівці з питань реформи охорони здоров'я хочуть продовжити та завершити зміни, "яких чекають мільйони українців і ми самі".
"Ми робимо перший крок назустріч і запрошуємо міністра до діалогу. Запрошуємо Зоряну Скалецьку 26 вересня 2019 року о 17:00 на зустріч з державними службовцями МОЗ України у Білу залу. Зі свого боку пропонуємо чесну розмову та фахові відповіді на питання, що стосуються впровадження якісних змін в охороні здоров‘я", - зазначила Сухорукова.
Як повідомлялося, працівники Міністерства охорони здоров'я виступили з відкритим листом до прем'єр-міністра Олексія Гончарука щодо ситуації в міністерстві. У ньому зазначається, що попри задекларовану новопризначеним керівництвом міністерства стратегію продовження реформи медицини, насправді робота МОЗ уже майже місяць як паралізована, а від керівників директоратів вимагають звільнення.
Серед переліченого вказано на відсутність підписів під документами щодо закупівель та поставки ліків для важкохворих пацієнтів; заблоковані закупівлі машин екстреної медичної допомоги, призупинено процес автономізації низки крупних медичних закладів, як от Інститут раку, Інститут серця та ОХМАТДИТ, блокування документів та рішень для нормальної роботи Національної служби здоров'я, яка забезпечує роботу та фінансування понад 1000 медичних закладів первинки та програма "Доступні ліки".
У коментарі DT.UA генеральний директор Департаменту медичних послуг Оксана Сухорукова зазначила, що тиск на працівників почався майже відразу після зміни міністра. Зазначимо, що керівники директоратів були обрані на посади в Міністерстві охорони здоров'я на основі результатів незалежних конкурсів.
При цьому раніше нова очільниця МОЗ Зоряна Скалецька заявила, що реформа медицини продовжуватиметься у тому ж вигляді, в якому її планував попередній Кабмін, однак її другий етап стартує не 1 січня, а 1 квітня 2020 року.