Ситник: «Стратегічно правильно – надати т.в.о. керівника САП повноваження, які забезпечать автономію органу»

Поділитися
Ситник: «Стратегічно правильно – надати т.в.о. керівника САП повноваження, які забезпечать автономію органу» © НАБУ / Flickr
Історія з конкурсом на нового керівника САП відверто ганебна і не наближає Україну до стандартів ЄС, членства в якому ми прагнемо.

Той факт, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура не має справжньої автономії, негативно впливає на розслідування корупційних злочинів, заявив ексдиректор НАБУ Артем Ситник. Він вважає стратегічно правильним наділити т.в.о. керівника САП такими повноваженнями, щоб антикорпрокуратура стала автономною.

«Історія взаємовідносин з САП розвивалася динамічно. В ній були різні періоди. Але ми маємо результати. І це – результати спільної роботи. Те, що САП не має справжньої автономії, негативно впливає на ситуацію з розслідуванням корупційних злочинів, вчинених посадовцями вищої ланки. Історія з конкурсом на нового керівника САП відверто ганебна і, вочевидь, не наближає Україну до стандартів ЄС, членства в якому ми прагнемо», – зазначив Ситник.

За його словами, це реально проблема, коли виконувач обов’язків керівника САП не може призначити навіть прокурора в якійсь справі. Зараз всі ці питання вирішує генеральний прокурор.

«Це дійсно було проблемою, але можу сказати, що останні пів року я не можу поскаржитись на проблеми у взаєминах із Іриною Венедіктовою. Водночас вважаю стратегічно правильним наділити в.о. керівника САП такими повноваженнями, щоб повністю забезпечити автономію антикорупційної прокуратури», – додав Ситник.

Нагадаємо, 24 грудня комісія з обрання керівника САП вдруге не змогла затвердити результати конкурсу. Фактично комісія відмовляється підтвердити власні ж бали, виставлені кандидатам під час співбесід.

Головною причиною блокування є кандидатура переможця – детектив Клименко керував розслідуванням щодо корупції Татарова, тож його кандидатура на чолі САП не влаштовує Банкову.

Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії. Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни.

Наступного дня  деякі члени комісії пропонували відкласти засідання для «ознайомлення з рішенням суду», а також пропонували ««відкласти затвердження результатів, щоб це рішення потім не оскаржили у суді».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі