Ситник розповів про унікальні досягнення роботи НАБУ

Поділитися
Ситник розповів про унікальні досягнення роботи НАБУ © НАБУ / Flickr
Зокрема, бюро першим взялося за касту недоторканих.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура стали першими і єдиними органами в Україні, яким удалось побудувати незаангажовану професійну команду, яка є унікальною для правоохоронної системи України. Про це директор НАБУ Артем Ситник заявив під час прес-конференції 25 квітня, говорячи про результати роботи антикорупційних органів за три роки.

Ситник зазначив, що три роки роботи – це той мінімальний проміжок часу, який дає можливість підбити попередні результати, однак згодом додав, що ефективність роботи НАБУ та САП буде очевидною лише після створення та початку роботи Антикорупційного суду.

"Ми створили молоду професійну команду, команду, яка є унікальною не тільки для правоохоронної системи України, а для країни в цілому, бо вона будувалась на нових принципах. … За три роки роботи детективи не зрадили цінності і місії, які ми декларували", - сказав голова бюро.

Він додав, що часто детективам НАБУ часто доводиться проходити випробування тиском та великими грошима, але вони не піддаються на провокації.

"Іншим досягненням НАБУ є те, що ми нарешті похитнули касту недоторканих, яка формувалась дуже довгі роки. За три роки 200 детективів НАБУ зробили те, що 20 років не могла зробити вся правоохоронна система України – почали розслідувати та притягувати до відповідальності осіб, яких ніхто раніше не притягував", - зазначив Ситник.

При цьому він додав, що НАБУ ще потрібно працювати над вдосконаленням внутрішньої безпеки, та подолати зовнішні виклики, як от отримати право на самостійне прослуховування, яке блокують понад двох років, отримати доступ до усієї бази даних електронних декларацій. Третьою обов'язковою складовою Ситник назвав створення та початок роботи Антикорупційного суду

"Оцінка роботи НАБУ проводилася спільно з оцінкою роботи САП. Вона підтвердила критерії незаангажованості та незалежності, а от про ефективність можна буде говорити, коли буде створений Антикорупційний суд, який почне виносити вироки", - додав Ситник, маючи на увазі експертну оцінку міжнародних партнерів роботи антикорупційних органів.

Нагдаємо, Комітет Верховної Ради України з питань протидії та запобігання корупції ще в липні 2016 року одноголосно схвалив проект закону №4812 про надання дозволу на автономне прослуховування, і закликав депутатів прийняти його в цілому. Проте законопроект досі не винесли на розгляд парламенту.

Про необхідність надати НАБУ право на "прослушку" неодноразово говорили західні партнери України. Зокрема, у минулому році відповідні заяви робили єврокомісар Йоганнес Ган і посол США в Києві Марі Йованович.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі