Шуляк програла в суді щодо захисту честі, гідності й ділової репутації – рух "Чесно"

Поділитися
Шуляк програла в суді щодо захисту честі, гідності й ділової репутації – рух © Страна.ua
Глава "Слуги народу" подавала позов проти експерта з питань містобудування Могильного, який критикував законопроєкт №5091.

Шевченківський районний суд міста Києва не задовольнив позов голови президентської партії "Слуга народу" й комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади Олени Шуляк щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, поданий проти громадського активіста Георгія Могильного через критику ним містобудівного законопроєкту №5091 про захист інвесторів, пише рух "Чесно".

Могильний виступає проти незаконної забудови, недоброчесних забудовників і спроб депутатів створити законодавчу базу, вигідну таким людям.

Шуляк звернулася в суд у вересні минулого року з проханням зобов’язати експерта з питань містобудування видалити пост у Fасеbоок і спростувати інформацію в ньому. Тоді Могильний казав, що проєкт №5091 "насправді розроблений в інтересах будівельної мафії і не захищає інвесторів", а також вказував на активну роль глави "Слуги народу" у формуванні та схваленні документа.

Судовий розгляд тривав понад півроку до винесення рішення не на користь Шуляк. Тим не менш, його ще можна оскаржити в апеляції. Могильний вважає, що остаточне рішення може бути прямо протилежним.

"Я настільки здивувався, що тричі перечитав, перш ніж повірив своїм очам – вчора суддя Василь Волошин із Шевченківського райсуду Києва залишив без задоволення позов голови партії "Слуга народу" Олени Шуляк до мене. Зрозуміло, що може бути апеляція від Шуляк і фінальне рішення стане прямо протилежним, але поки що я трохи відчув себе як в Європі", – написав активіст у Fасеbоок.

Він додав, що для висновку суд використав багато посилань на декларації та резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, а також досвід Європейського суду з прав людини. 

Рішення, зокрема, містить такі слова: "Враховуючи публічний статус позивачки та те, що поширена інформація стосувалася її публічної діяльності та мала суспільний інтерес, а отже, остання повинна бути терпимою до публічної критики, межа якої є ширшою від критики пересічних осіб, суд, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову". 

У "Чесно" нагадали, що Шуляк також виступила авторкою скандального містобудівного законопроєкту №5655. Минулого року народні депутати не дослухалися до закликів громадськості та все ж проголосували в цілому за неоднозначний документ. Президент України Володимир Зеленський досі не підписав законопроєкт, хоча вже пройшли визначені Конституцією 15 днів. Це зберігає шанс на вето.

Маніпулятивний закон 5655 не передбачає ефективних механізмів знесення самочинного будівництва, перевірок законності будівництва та створює інші корупційні ризики за рахунок нових дозвільних механізмів. Детальніше те, як документ щодо містобудівної реформи впливає на права територіальних громад, забезпечує протидію незаконному будівництву та корупції аналізував експерт із містобудування Георгій Могильний в статті «Розділяй і володарюй». Чому в битві за реформу містобудування стали ворогами села й міста».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі