Шотландія тимчасово призупиняє прийом українських біженців через брак житла

Поділитися
Шотландія тимчасово призупиняє прийом українських біженців через брак житла
Пауза не вплине на майже 18 тисяч українців, які, як очікується, прибудуть найближчими місяцями.

Шотландія призупиняє програму підтримки українських біженців на три місяці через брак відповідного житла. Про це йдеться в заяві уряду країни, повідомляє The Guardian.

Водночас в Уряді запевнили, що ця пауза не вплине на майже 18 тисяч українців, які, як очікується, прибудуть найближчими місяцями.

«Переміщеним особам, які вже перебувають у Шотландії, і тим, хто прибуде найближчими місяцями, буде надане прихисток та підтримка настільки довго, наскільки вони їх потребуватимуть після небезпеки, з якою вони зіткнулися вдома», — йдеться в заяві уряду.

Наразі 4666 із 7000 українців, які прибули до Шотландії, зробили це за «суперспонсорською схемою» , яку запустили 18 березня.

Країна планує прийняти додатково 18 000 осіб у найближчі місяці, тобто  видасть віз більше, ніж Англія, Уельс та Північна Ірландія на душу населення.

Якщо кількість біженців надалі збільшуватиметься, місцева влада побоюється, що не зможе забезпечити належний «теплий шотландський прийом» людям, які постраждали від воєнних дій в Україні.

Уряд Шотландії також закликав уряд Великої Британії скасувати всі візові вимоги. Згідно зі схемою, люди, які подають заявку на отримання британської візи, можуть обрати уряд Шотландії як спонсора. Лише після того, як міністерство внутрішніх справ Великої Британії схвалить заявку, біженець зможе виїхати до Шотландії.

Станом на 5 липня урядові заявки на отримання віз, у яких Шотландія вказана як спонсор, зросла на 21% порівняно з попереднім тижнем, при цьому кількість виданих віз зросла на 27%, а число в’їздів за схемою спонсорства зросло на 20%.

Шотландський уряд вже забезпечив додаткове розміщення українців в готелях і університетських містечках, а нещодавно зафрахтував пасажирське судно, щоб забезпечити додаткове тимчасове житло з 739 кімнатами на шість місяців, починаючи з липня.

Влада Північного Ланаркширу також оголосила про плани відновити дві житлові вежі, які раніше готувались до знесення, для розміщення українських біженців. Оселі будуть доступні для заселення через шість тижнів.

Наприкінці червня повідомлялось, що кількість британців, котрі пропонують своє житло для біженців, є більшою, ніж кількість українських сімей, які шукають притулку у Сполученому Королівстві.

Разом із тим, українцям радять користуватись офіційними схемами в'їзду до Британії, аби не опинитись під загрозою депортації  в Руанду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі