САП і НАБУ висловили незгоду з передачею справи Татарова до СБУ

Поділитися
САП і НАБУ висловили незгоду з передачею справи Татарова до СБУ У САП звернули увагу на "особливий нетиповий характер "дій Офісу генпрокурора у справі Татарова © Facebook/НАБУ
У САП констатували, що «виняткова увагу» Офісу генпрокурора до справи Татарова може свідчити про «упереджене ставлення».

Спеціалізована актікоррупціонная прокуратура висловив незгоду з дії Офісу генпрокурора, який передав справу стосовно заступника голови Офісі президента Олега Татарова Службі безпеки України, забравши його у НАБУ. Національне антикорупційне бюро підтримало позицію САП.

«Ухвалення рішення про передачу справи до СБУ... свідчить про безпрецедентну і виняткову увагу Офісу генерального прокурора до цій конкретній справі... У громадськості може складатися враження упередженості з боку Офісу Генерального прокурора щодо вищих посадових осіб, що, в свою чергу, вкрай негативно відбивається на авторитеті прокуратури в цілому, а також підриває впевненість громадян у рівність усіх перед законом і віру у верховенство права», - йдеться в заяві САП, поширеный увечері в четвер, 24 грудня.

У САП також висловили стурбованість у зв'язку зі шкодою, яку «останні події» наносять авторитету прокуратури, і вказали на необхідність публічно на них відреагувати.

«Ухвалення таких кардинальних процесуальних рішень, як заміна процесуальних керівників або зміна підслідності... неминуче впливає на темпи розслідування і його ефективність, адже змушує нових слідчих і прокурорів зупинятися і вивчати спочатку всі матеріали виробництва і з нуля вибудовувати подальшу тактику і стратегію - замість того, щоб просто продовжувати слідство», - пояснили у відомстві.

У САП звернули увагу на те, що Печерський суд зобов'язав Офіс генпрокурора передати СБУ справу, яке знаходиться в підслідності НАБУ, що прямо заборонено законом.

«Суд зобов'язав генерального прокурора здійснити дію, яке генеральний прокурор як посадова особа не має повноважень здійснювати», - сказано в повідомленні.

У САП вважають, що Офіс генпрокурора перед тим, як робити процесуальні дії, мав би звернутися до суду за роз'ясненням цього рішення.

«Сам факт того, що до слідчого судді не навернулися з проханням про роз'яснення, також свідчить про особливий і нетиповий характер дій керівництва Офісу генерального прокурора в цій справі», - констатували в САП.

В антикорупційный прокуратурі підкреслили, що ні генпрокурор, ні заступники все одно не мали права передавати справу іншому слідчому органу. У той же час, звернення за роз'ясненням «дало б суду можливість узгодити власне рішення з положеннями закону».

САП закликала співробітників органів кримінальної юстиції враховувати «високу чутливість» сфери боротьби з високопоставленої корупцією і особливу увагу суспільства до неї, а при прийнятті рішень - керуватися принципами беззаперечного слідування закону, забезпечення ефективності розслідування і не давати приводів засумніватися в неупередженості правоохоронців та слідчих суддів.

«Довіра громадян, суб'єктів господарювання, колег з інших правоохоронних органів, а також суддів, іноземних партнерів, у тому числі з правоохоронних органів інших країн, з якими прокурори САП мали і матимуть у майбутньому потреба співпрацювати у багатьох справах, є не абстракцією, а цінним ресурсом, необхідним для ефективної реалізації прокурорами своїх повноважень», - резюмували в антикорупційній прокуратурі.

Уранці 24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії, фігурантом якої є Татаров, з Національного антикорупційного бюро до Служби безпеки України.

Передати справу Офіс генерального прокурора зобов’язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог. У НАБУ з рішенням судів не згодні, адже закон забороняє передавати справи, підслідність яких закріплена за бюро, іншим правоохоронним органам.

Детективи наголосили на тому, що рішення ухвалювалося без консультацій із НАБУ та САП. Відомості про це у Єдиному реєстрі досудових розслідувань з’явились майже опівночі  23грудня, прокурорів про нього повідомили о 9:00 ранку 24 грудня.

У бюро передачу справи називають безпрецедентним втручанням у розслідування і наголошують на тому, що тепер Вищий антикорупційний суд не зможе відправити Татарова під арешт з альтернативою 10 млн грн. застави.

Нагадаємо, минулого тижня НАБУ оголосило підозру Олегу Татарову. У коментарі ZN.UA директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник зазначив, що у заступника голови ОПУ зараз немає адвокатського імунітету, тому підозру щодо нього підписувати можна.

Представників НАБУ не пустили до Офісу президента, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців начебто було незаконним. Сам Татаров теж вважає справу проти себе «сфальсифікованою PR-акцією» і переконаний у тому, що арешту не буде.

Після оголошення підозри президент Володимир Зеленський не усунув заступника голови свого Офісу від виконання службових обов'язків. На Банковій обмежилися повідомленням журналістам про «припинення виконання Татаровим певних службових обов'язків». З юридичної точки зору усунути особу від виконання обов'язків можна тільки шляхом повного відсторонення або звільнення.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Докладніше про те, які пласти топкорупції можуть бути викриті справою щодо колишнього народного депутата Максиму Микитася, а також навіщо ОПУ покриває Олега Татарова, читайте в інтерв'ю директора НАБУ Артема Ситника, з яким говорила редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі