Антикорупційний суд не зміг обрати запобіжний захід Татарову через передачу справи в СБУ

Поділитися
Антикорупційний суд не зміг обрати запобіжний захід Татарову через передачу справи в СБУ © Українська Правда
Нове засідання призначили на 28 грудня.

Вищий антикорупційний суд не зміг обрати запобіжний захід заступникові голови Офісу президента України Олегу Татарову. За клопотанням прокурорів, засідання відклали на наступний тиждень, повідомляє Центр протидії корупції.

«Вчора вночі заступник Венедіктової відверто і незаконно забрав справу у НАБУ і передав СБУ. Прокурори (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – ред.) втратили повноваження, а про нових нічого невідомо», - йдеться у повідомленні.

Тому прокурори САП клопотали про відтермінування засідання до наступного тижня, коли ймовірно буде визначено нових прокурорів, які матимуть повноваження. Суд клопотання підтримав і призначив нове засідання на 28 грудня о 12:30.

Вранці 24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії, фігурантом якої є Татаров, з Національного антикорупційного бюро до Служби безпеки України.

Передати справу Офіс генерального прокурора зобов’язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог. У НАБУ з рішенням судів не згодні, адже закон забороняє передавати справи, підслідність яких закріплена за бюро, іншим правоохоронним органам.

Детективи наголосили на тому, що рішення ухвалювалося без консультацій із НАБУ та САП. Відомості про це у Єдиному реєстрі досудових розслідувань з’явились майже опівночі  23грудня, прокурорів про нього повідомили о 9:00 ранку 24 грудня.

У бюро передачу справи називають безпрецедентним втручанням у розслідування і наголошують на тому, що тепер Вищий антикорупційний суд не зможе відправити Татарова під арешт з альтернативою 10 млн грн. застави.

Нагадаємо, минулого тижня НАБУ оголосило підозру Олегу Татарову. У коментарі ZN.UA директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник зазначив, що у заступника голови ОПУ зараз немає адвокатського імунітету, тому підозру щодо нього підписувати можна.

Представників НАБУ не пустили до Офісу президента, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців начебто було незаконним. Сам Татаров теж вважає справу проти себе «сфальсифікованою PR-акцією» і переконаний у тому, що арешту не буде.

Після оголошення підозри президент Володимир Зеленський не усунув заступника голови свого Офісу від виконання службових обов'язків. На Банковій обмежилися повідомленням журналістам про «припинення виконання Татаровим певних службових обов'язків». З юридичної точки зору усунути особу від виконання обов'язків можна тільки шляхом повного відсторонення або звільнення.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Докладніше про те, які пласти топкорупції можуть бути викриті справою щодо колишнього народного депутата Максиму Микитася, а також навіщо ОПУ покриває Олега Татарова, читайте в інтерв'ю директора НАБУ Артема Ситника, з яким говорила редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі