Розслідування катастрофи MH17: Зеленський продовжив угоду з Нідерландами

Поділитися
Розслідування катастрофи MH17: Зеленський продовжив угоду з Нідерландами
Раніше за поданням президента угоду схвалила Верховна Рада

Президент Володимир Зеленський підписав закон про продовження до серпня угоди з Нідерландами про місію захисту розслідування катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17.

Про це в п'ятницю повідомила пресслужба глави держави.

Закон "Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2021 терміну дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародної місії захисту розслідування від 28 липня 2014 року" Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 за поданням президента.

Угодою від 28 липня 2014 року було утворено багатонаціональна Міжнародна місія захисту розслідування катастрофи літака рейсу MH17, яка сталася 17 липня 2014 року.

Основним завданням місії є сприяння збору залишків, проведення розслідування, а також здійснення інших видів діяльності, які можуть бути узгоджені між сторонами.

Угода була укладена строком на один рік, його дія продовжували кілька разів.

Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), збили в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі, хто був на борту, загинули. Розслідування причин катастрофи веде спільна слідча група (JIT, ССД), в яку входять представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії.

У вересні 2016 року ССД оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною з ЗРК "Бук", а рік тому оголосила про приналежність цього "Бука". За даними ССД, це ракетна установка російської 53-й зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську.

У лютому 2021 році у Нідерландах заявили про те, що не притягуватимуть Україну до відповідальності за незакритий повітряний простір.

Зазначимо, що перед судом заочно постали четверо обвинувачуваних — троє росіян та один українець. Це — колишній офіцер ФСБ, ексміністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, глава ГРУ «ДНР» Сергій Дубінський і підполковник ГРУ Олег Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм пред’явлено обвинувачення у транспортуванні ЗРК «Бук», яким було збито малазійський "Боїнг".

Детальніше про причини даного рішення суду і роботу міжнародної групи слідчих у справі про катастрофу МН17 - в інтерв'ю заступника генерального прокурора, керівника Спільної слідчої групи від України Гюндуза Мамедова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі