Розмір гарантійної частки будівництва об'єкта нерухомості (10% або 20%) визначить Кабмін — Шуляк 

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Законопроєкт №5091, який розглядається в профільному комітеті, передбачає введення гарантійної частки будівництва об'єкта нерухомості на випадок, якщо замовник/девелопер не зможе профінансувати його завершення. 

Пункт про введення гарантійної частки будівництва об'єкта нерухомості не дуже подобається забудовникам, але тільки так можна унеможливити популярну нині тенденцію, коли люди змушені самі добудовувати свій будинок. Про це у своєму матеріалі "Реформа містобудування. Правда і міфи" для ZN.UA пише народна депутатка Олена Шуляк

Слід визнати, продовжує депутатка, що проблема у встановленні величини гарантійної частки таки є, адже чим більшою буде вона, тим дорожчим буде квадратний метр нерухомості. Справді, гарантійної частки не завжди вистачить для того, аби покрити 100% затрат, необхідних для добудови будинку.

Але в кожному разі це буде додатковим ресурсом, який:

— з одного боку, стимулюватиме забудовника виконувати роботи належним чином, не перетворюючи об’єкт на довгобуд, бо квартири, що входитимуть до гарантійної частки, залишатимуться його власністю, якою він зможе розпорядитися на власний розсуд після завершення будівництва;

— з іншого боку, у разі виникнення форс-мажорних обставин гарантійна частка зможе покрити принаймні частину (а інколи і в повному обсязі) видатків, необхідних для добудови будинку.

Наше видання стало майданчиком для дискусії зприводуреформи містобудівної сфери, яку презентує влада.Цього тижняпарламент прийняв в першому читанні ключовізаконопроєкти№ 5655 і № 5656, які на думку їх ідеологів та авторів мають зробити будівельний ринок прозорим ібезпечним дляінвесторів/громадян. На розгляді в комітетіперебуває  законопроєкт № 5091  про гарантування речовихправ на об'єктинерухомого майна, які будуть споруджені вмайбутньому.

У вже опублікованих (зокрема й критичних) текстахминеодноразово згадували народну депутатку Олену Шуляк,яка єголовою Координаційної ради з вирішення проблемнихпитаньу містобудуванні та одним зі стейкхолдерів заявленоїреформи.

Сьогодні надаємо їй можливість позначити свою позицію у статті "Реформа містобудування. Правда і міфи". 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі