Розкол у фракції партії «Голос» у Верховній Раді вилився в черговий публічний скандал. 11 з 20 депутатів проголосували за зняття Ярослава Железняка з посади голови фракції, однак він з цим рішенням не погодився і відмовився залишати посаду.
«Фракція... на своєму засіданні проголосувала за звільнення з посади керівника фракції Ярослава Железняка. Тепер тимчасово виконувати обов'язки голови фракції буде кіборг Роман Костенко, заступник керівника фракції», - повідомив народний депутат Ярослав Юрчишин у Facebook увечері в понеділок, 12 липня. Він також оприлюднив копію листа фракції спікеру Дмитру Разумкову з повідомленням про зміну керівництва фракції.
За зміщення Железняка проголосували Ярослав Юрчишин, Соломія Бобровська, Наталія Піпа, Леся Василенко, Юлія Клименко, Рустем Умеров, Роман Лозинський, Галина Васильченко, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова і Максим Костецький - майже всі вони входять до депутатського об'єднання «Справедливість».
Ярослав Железняк заявив, що вважає це рішення нелегітимним і послався на регламент і Положення про фракцію. За словами депутата, для зміни керівника фракції необхідні 14, а не 11 голосів.
«З подивом дізнався, що колеги з так званої «Справедливості» щось там собі придумали і заявляють про кадрові зміни у фракції «Голос»... Згідно з положенням про фракцію «Голос», таке рішення приймається 14 голосами... Тому заяви колег прошу не сприймати як такі, що відповідають дійсності», - написав Железняк у Facebook.
Його позицію в якості офіційної представила і прес-служба партії.
«Згідно з положенням про фракцію, призначення і звільнення голови фракції і його заступників відбувається не менше 2/3 голосів від складу фракції. Закликаємо колег утриматися від провокацій і поширення завідомо неправдивої інформації», - йдеться в заяві.
У свою чергу, Олександра Устінова звернула увагу на те, що 2/3 голосів необхідні для призначення голови фракції, а не для його звільнення.
«Згідно з положенням про фракцію для призначення керівника фракції «Голос» потрібно 14 голосів. Такого ж положення про звільнення немає, відповідно рішення про відкликання з посади/звільнення приймається простою більшістю, тобто 11 голосами. Тепер Ярослав Железняк може довго розповідати про свою «легітимність», ми вже таке проходили. Час піти красиво», - відповіла Устунова Железняку у Facebook.
16 червня 10 членів парламентської фракції «Голосу» публічно висловили недовіру Ярославу Железняку та Кірі Рудик і повідомили про створення депутатського об'єднання «Справедливість». Депутати звинуватили керівництво партії в узурпації влади, паплюженны принципів демократії, підтримки голосувань за «дерибан» землі в Києві, «договорняках» і бажанні знищити антикорупційні органи.
Слідом за оформленням розколу в парламентській фракції кілька обласних організацій закликали Кіру Рудик скласти повноваження голови партії, а Ярослава Железняка - піти з посади голови фракції, а також провести перевибори керівництва.
Ще навесні повідомлялося про розкол у парламентській фракції «Голосу». Одним з факторів, що спровокували конфлікт, став законопроект №5133 про внесення змін до порядку призначення на посади та звільнення керівників ДБР і НАБУ
Тоді в партії визнали, що у них є проблеми у фракції і пообіцяли відреагувати на факти «порушення партійної і фракційної дисципліни».
Серйозним сигналом про проблеми в партії стало виключення Сергія Притули з керівних органів і його вихід з «Голосу».