«Наступний етап розвитку організації»: У «Голосі» відреагували на розкол у парламентській фракції

Поділитися
«Наступний етап розвитку організації»: У «Голосі» відреагували на розкол у парламентській фракції У фракції партії "Голос" у Верховній Раді стався розкол
Партія зробила заяву і пообіцяла вжити заходів у зв'язку з негативними процесами в депутатському корпусі.

Партія «Голос» визнала наявність проблем у своїй парламентській фракції, що вже стали публічними, і пообіцяла відреагувати на факти «порушення партійної і фракційної дисципліни».

«Ми переконані, що в нашій партії рішення повинні прийматися разом, а їх дотримання - обов'язкове для всіх. Винятків не буде, тому що від цього залежить наша ефективність і виконання нашої програми. Недавня ситуація у фракції Верховної Ради - прецедент порушення партійної і фракційної дисципліни. Питання узгодження конституційної процедури з питань повноважень президента є фундаментальним питанням політики і не може залишатися без уваг », - йдеться в заяві партії, поширеній увечері в середу, 24 березня.

Політрада партії «Голос» засудила голосування частини фракції у Верховній Раді разом з представниками більшості від «Слуг народу» і олігархічних груп за провладний законопроект про повноваження президента призначати керівників НАБУ і ДБР.

Крім того, політрада звернулася до контрольно-ревізійної комісію партії з проханням дати оцінку цьому інциденту і з'ясувати причини та обставини такого голосування членів фракції.

«Заяви окремих членів фракції про їх виключення з партії є не відповідають дійсності», - підкреслили в «Голосі».

У партії висловили надію, що керівництво фракції і народні депутати «зроблять висновки» і «залишаться вірними партійної ідеології та фракційній дисципліні».

Напередодні стало відомо про розкол у фракції «Голосу» у Верховній Раді. Політрада партії попередив депутатів, які підтримали законопроект №5133 про виключення з партії якщо вони ще раз «завдадуть їй шкоди».

Документ передбачає, що Верховна Рада зможе давати згоду на призначення президентом України директора НАБУ. Кандидатів обиратимуть за допомогою конкурсу. Також законопроєкт пропонує надати Верховній Раді такі ж повноваження у випадку призначення президентом голови ДБР. 

Крім того, документ дозволяє президенту призначати та звільняти директорів НАБУ та ДБР за згодою Верховної Ради та за результатами конкурсу.

У вересні 2019 року Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроєкт Володимира Зеленського, яким пропонувалося закріпити за президентом повноваження щодо призначення керівників НАБУ та ДБР. 

У грудні 2019 року КСУ визнав неконституційним цей законопроєкт. Згідно з висновком, проєкт закону про призначення президентом України глав ДБР і НАБУ не відповідає ст. 157 і 158 Конституції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі