Розгляд апеляції на вирок Пукача суд переніс на березень

Поділитися
Розгляд апеляції на вирок Пукача суд переніс на березень Олексій Пукач
Адвоката Пукача заявив, що нібито суд порушив таємницю нарадчої кімнати і було порушення державної таємниці при розгляді справи.

Апеляційний суд Києва переніс розгляд апеляції на вирок екс-начальнику департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача на 11.00 12 березня.

На засіданні у вівторок адвокат Пукача Георгій Демиденко зробив низку заяв, у яких навів підстави для того, щоб не розглядати апеляцію. Зокрема, він вказав, що суд першої інстанції порушив таємницю нарадчої кімнати, було порушення державної таємниці при розгляді справи, не було дотримано зобов'язання автоматичного розподілу справ між суддями.

Вийшовши з нарадчої кімнати, колегія суддів ухвалила рішення перенести слухання апеляції на 12 березня і за цей час провести службову перевірку за заявами, які було зроблено адвокатом Пукача. У перенесенні також зазначається, що протягом цього часу Пукач продовжить ознайомлення з матеріалами справи.

Коментуючи таке перенесення у судовому засіданні, представник інтересів потерпілої вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко підкреслила, що вона шокована тим, що Пукачу надали ще час для ознайомлення з матеріалами.

За словами Теличенко, заяви, які було зроблено адвокатом Пукача, не можна розцінювати як підставу для нерозгляду апеляції.

"Тут йому ще мало часу і дають йому ще 1,5 місяці... А заяви в теорії роблять для того, щоб пояснити, що не можна розглядати апеляцію, тому що є якісь підстави, які перешкоджають цьому, а суд фактично використовував ці заяви як привід для того, аби відкласти розгляд", - сказала вона.

Що стосується заяви адвоката Пукача про те, що нібито суд порушив таємницю нарадчої кімнати, то, за її словами, це стало відомо ще рік тому, і, отже, можна було написати заяву про злочин.

"Це не у заяві має бути оголошено, це не перешкоджає розгляду апеляції, це по ходу самої апеляції має бути розказано", - зазначила вона.

Щодо другої заяви, яка стосувалася порушення законодавства про державну таємницю, на переконання Теличенко необхідно було писати заяву у Службу безпеки України. Розгляд апеляції на вирок 12 березня відбудеться у закритому режимі.

Нагадаємо, опозиційний журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі неподалік від столиці було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Гонгадзе.

Незабаром після цього було оприлюднено записи, нібито зроблені екс-майором держохорони Миколою Мельниченком у кабінеті тодішнього президента Леоніда Кучми. На записі голос, схожий на голос Кучми, віддає розпорядження "розібратися" з журналістом.

29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва визнав винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе екс-генерала МВС Олексія Пукача і засудив його до довічного позбавлення волі.

Пукач зізнався, що власноруч задушив журналіста. А після винесення вироку він фактично визнав причетність до злочину вищих осіб держави, порадивши запитати про мотиви вбивства у Леоніда Кучми і екс-голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Сам Кучма спростовує свою причетність до загибелі журналіста.

У березні 2011 року проти нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели згодом до вбивства Гонгадзе.

Проте у грудні того ж року Печерський районний суд Києва визнав порушення справи незаконним. Записи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Гонгадзе. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі