Захисник Мирослави Гонгадзе 3 про відсутність свідоцтва про смерть Георгія Гонгадзе. "Свідоцтво про смерть у нас є", - запевнила вона.
"Прикро і боляче читати такі цинічні спекуляції. Приналежність "таращанського тіла" і черепа, який було знайдено з допомогою Пукача, саме Георгію Гонгадзе доводить ціла низка експертиз, проведених у США, Франції, Росії, Україні, Швеції. Пукач особисто показав слідчим, де шукати череп Георгія. І після цього захисник Пукача намагається доводити, що Георгій живий?", - обурилася Теличенко.
"Адвокат Демиденко забув про професійну етику. Забув, що не будь-яка риторика пасує адвокату. Також він забув про християнську етику, адже накручувати мати Георгія і спекулювати на її материнській вірі - це гріх для християнина. Крім того, Демиденко робить цілу низку помилок. 14 томів - це не обсяг протоколів судового засідання, а ближче до кількості томів у справі, їх було 16. Ці томи Пукач читає з квітня 2011 року. Протоколи складають не більше 4 томів", - додала адвокат.
Як відомо, Теличенко підозрює, що Пукач свідомо затягує читання, оскільки не хоче переходити зі зручного ізолятора СБУ до колонії з гнилими продуктами. "Пукачу не хочеться в зону, адже в ізоляторі СБУ, де він незаконно перебуває, годують смачно (з госпіталю СБУ) і носяться з ним, як з писаною торбою. В зоні цього не буде", - сказала адвокат дружини Гонгадзе.
Нагадаємо, опозиційний журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі неподалік від столиці було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Гонгадзе.
Незабаром після цього було оприлюднено записи, нібито зроблені екс-майором держохорони 3ом у кабінеті тодішнього президента Леоніда Кучми. На записі голос, схожий на голос Кучми, віддає розпорядження "розібратися" з журналістом.
29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва визнав винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе екс-генерала МВС Олексія Пукача і засудив його до довічного позбавлення волі.
Пукач зізнався, що власноруч задушив журналіста. А після винесення вироку він фактично визнав причетність до злочину вищих осіб держави, порадивши запитати про мотиви вбивства у Леоніда Кучми і екс-голови Верховної Ради Володимира Литвина.
Сам Кучма спростовує свою причетність до загибелі журналіста.
У березні 2011 року проти нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели згодом до вбивства Гонгадзе.
Проте у грудні того ж року Печерський районний суд Києва визнав порушення справи незаконним. Записи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Гонгадзе. !zn
Читайте також:
Захист Пукача не виключає, що справа Гонгадзе може отримати новий поворот
Вирок Пукачу у справі Гонгадзе не набирає чинності вже дев'ять місяців
Рада Європи закликала Україну поділитися інформацією щодо справи Гонгадзе