Росіяни використовують час на свою користь: Україна затягує відкриття справ про конфіскацію майна громадян РФ

Поділитися
Росіяни використовують час на свою користь: Україна затягує відкриття справ про конфіскацію майна громадян РФ
Керівник ЦПК Віталій Шабунін підозрює, що затягування може бути навмисним та усвідомленим.

За понад три місяці дії закону щодо стягнення до держбюджету майна тих, хто брав участь або сприяв війні проти України влада спромоглась подати лише один позов про конфіскацію майна. Водночас затягування вирішення питання, в тому числі і в судовому порядку, грає на руку російським олігархам, які мають бізнес в Україні, заявив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Якщо говорити про практичну реалізацію закону, то держава на разі не отримала жодної копійки на свою користь

«Коли ви чуєте, що влада вчергове арештувала чи передала в управління майно рускіх на мільярди, — пам'ятайте, що це ні про що. Арештовано – не означає забрано у власника», - підкреслює він.

Як приклад антикорупціонер наводить історію про арешт одного з найбільших ТРЦ Києва «Ocean Plaza», який суд згодом скасував.

«В підсумку ні бюджет, ні армія так нічого і не отримали. А от рускій олігарх Ротенберг і далі володіє своїм ТРЦ, як і його колеги купою майна в Україні. І замість того, щоб це майно в рускіх олігархів конфіскувати, Уряд на сьомому місяці війни … створює робочу групу», - додав Шабунін.

(Мова йде про утворення рішенням Кабінету міністрів України від 30 серпня 2022 року «Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики»).

«Як думаєте, чи “совєршенно бєзвозмєздно” Банкова аж так тупить в цьому напрямку? Чи це питання теж “не на часі”? Подарований Банковою час рускі використовують для формальної зміни власників», — вказав він на ризик затягування обіцяної владою конфіскації російського майна в Україні.

Якщо логіку впровадження західних санкцій проти Росії іноді складно зрозуміти, зокрема хто має контролювати застосування санкцій у західних демократіях, то всередині України все дещо для нас простіше. Голова правління StateWatch Олександр Лємєнов у своїй статті «Пошук російських активів: хто головний?» проаналізував хто відповідає за антиросійські санкції в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі