За підсумками засідання Тристоронньої контактної групи по Донбасу, яке відбулося в форматі онлайн-конференції в середу, гуманітарне і політичне спрямування виявилися фактично заблоковані.
Про це заявив представник окремих районів Донецької області в ТКГ Сергій Гармаш, при цьому він зазначив, що вдалося домогтися деяких результатів, передає Інтерфакс-Україна.
"Немає результатів по політичній підгрупі. Політичне обговорення "формули Штайнмайера", закону про особливий статус, то, чого вони завжди самі від нас вимагали, вони самі і заблокували фактично. Є результати по відкриттю нових КПВВ, два КПВВ будуть відкриті в Луганській області в листопаді.... принаймні, ми до цього готуємося і ми це заявляємо, і та сторона цього не заперечує. Швидше за все це Золоте і Щастя, наскільки я пам'ятаю", - розповів подробиці Гармаш.
Також, за його словами, на засіданні вдалося узгодити 19 ділянок розмінування.
"Так що результати є певні, на жаль, немає результатів по гуманітарній підгрупі, по обміну, та сторона заблокувала процес, вона не надає списки на обмін, аргументуючи це своїм ультиматумом, який вони продовжують повторювати, як мантру - вони вимагають скасування постанови Верховної Ради про місцеві вибори ", - пояснив Гармаш.
Нагадаємо, місцеві вибори на окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей можуть пройти на підставі спеціальної постанови Верховної Ради, при цьому для проведення місцевих виборів в ОРДЛО не потрібно міняти вже прийнята постанова, як того вимагає Росія на переговорах в ТКГ.
Раніше ЗМІ опублікували копію документа, який російська сторона в Тристоронньої контактній групі представила під час засідання ТКГ. У проекті документа майбутньої зустрічі радників нормандської четвірки РФ виклала свої вимоги до української сторони. Зокрема, там йшлося про скасування постанови Верховної Ради України, яке забороняє проводити місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях.
Своєю чергою голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук направив до Верховної Ради звернення з пропозицією розглянути питання про відповідність постанови про місцеві вибори, заплановані на 25 жовтня, закону про місцеве самоврядування. Як повідомили в Офісі президента, Кравчук також просив парламентаріїв оцінити відповідність постанови Мінським угодами.
Чому Кравчук в ТКГ - помилковий вибір Зеленського дізнайтеся з матеріалу Тетяни Силіної "Perpetuum Vane (Вічний Флюгер)".