Росія прагне відновити геополітичний вплив у Європі – Боррель

Поділитися
Росія прагне відновити геополітичний вплив у Європі  – Боррель © Josep Borrell/Twitter
Кремль намагається розділити США та Європу.

Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що РФ прагне відновити геополітичну роль в європейському регіоні, інформує "Інтерфакс".

"Стратегічні цілі Москви можуть полягати у відтворенні радянського геополітичного ухилу в Європі та спробі розділити США та Європу", - наголосив Боррель.

За його словами, Кремль намагається представити Європейський Союз таким, "що не має жодного значення",

Європейський політик підкреслив, що мета РФ – отримати згоду на надання вирішального впливу на Україну та Білорусь, а також країни Середньої Азії.

Глава дипломатії ЄС також додав: "Є три принципи, які Росія спочатку прийняла, а тепер ставить їх під сумнів. Перший - передбачене Паризькою хартією право кожної держави на вільний вибір приєднуватись або не приєднуватися до міжнародної організації, а також бути учасником договорів або альянсів. Другий і третій принципи - незастосування сили та повага до територіальної цілісності всіх країн.

Боррель заявив, що Росія порушує ці три фундаментальних принципи в Україні так само, як уже порушила їх у Грузії.

"І Росія не просто виступає із заявами, а ще й підкріплює їх зростаючим військовим тиском на українському кордоні, а також погрожуючи Києву новим вторгненням у разі, якщо її вимог не буде повністю дотримано", - зазначив він.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков. Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, «без спроб обійти гострі кути». Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі