РФ втягує в голосування на виборах до Держдуми власників своїх паспортів в ОРДЛО

Поділитися
РФ втягує в голосування на виборах до Держдуми власників своїх паспортів в ОРДЛО © gidgosuslugi.ru
Роздача паспортів в Донбасі – не лише інструмент Кремля для інтеграції окупованого українського регіону, але і заділ на фальсифікацію майбутніх виборів.

Росія хоче дозволити брати участь в голосуванні власникам своїх паспортів в ОРДЛО. Жителі окупованих районів України зможуть проголосувати на виборах депутатів Держдуми РФ онлайн.

Згідно з постановою російського Центрвиборчкому, взяти участь в голосуванні зможе «громадянин РФ, який не має реєстрації за місцем проживання на території РФ, який отримав громадянство у спрощеному порядку відповідно до указу президента від 24 квітня 2019 року».

Щоб взяти участь в голосуванні, власники російських паспортів мають бути користувачами єдиного порталу держпослуг РФ з підтвердженим обліковим записом. Відповідну постанову планують ухвалити сьогодні.

«Ми вирішили подивитися, чи не можна створити і для цих громадян Росії, які теж мають право голосу, можливість проголосувати в будь-якій точці (за межами РФ). І, мені здається, ми в цьому напрямку доволі сильно просунемося», - цитує «ТАСС» заступника голови ЦВК Росії Ніколая Булаєва.

Вибори в Держдуму (нижню палату парламенту РФ) відбудуться в єдиний день голосування 19 вересня 2021 року. Одночасно з виборами до Держдуми в єдиний день голосування мають відбутися вибори голів 12 суб'єктів РФ і 39 регіональних парламентів.

Станом на початок червня Росія видала в Донбасі 630 тисяч паспортів. Така паспортизація порушує Мінські угоди. «Для чого це робить Путін? Щоб додатково взяти на виборах в Держдуму ще 500 тисяч голосів », - зазначав секретар РНБО Олексій Данилов.

У травні українська омбудсменка Людмила Денісова повідомила, що освітян в ОРДЛО та Криму в обов'язковому порядку змушують реєструватися на «тренувальне голосування на виборах в Держдуму».

Закон про спрощений порядок видачі паспортів жителям ОРДЛО діє в Росії з 2019 року. У квітні 2020 року РФ спростила прийом в громадянство для жителів чотирьох країн, включно з Україною.

В окупованих районах Донецької і Луганської областей періодично проводяться кампанії, спрямовані на популяризацію паспортів РФ, отримувати документи змушують працівників бюджетної сфери і бойовиків.

Хто повинен нести відповідальність за примусову паспортизацію в Криму і Донбасі? Чи буде Україна оскаржувати її в міжнародних судах? У чому різниця між паспортами РФ і «Л-ДНР»? Читайте в другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі