Результативність обіцяної Зеленським судової реформи буде видно влітку — Шабунін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Результативність обіцяної Зеленським судової реформи буде видно влітку — Шабунін © kurs.com.ua
Водночас союз старих еліт та ОП зможе навіть ліквідувати антикорупційний суд.

Реальну результативність судової реформи можна буде побачити вже до середини літа 2022 року. В результаті успішності до кінця року очищена Вища рада правосуддя почне звільняти недоброчесних суддів, а на посади обиратимуть кваліфікованих професіоналів,  зазначає у своїй статті для ZN.UA керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«2022-й стане роком імплементації судової реформи, проголосованої влітку 2021-го. Вже до середини року ми побачимо її плоди. На той час Етична рада мала би очистити чинну Вищу раду правосуддя, а конкурсна комісія — обрати нову Вищу кваліфікаційну комісію суддів», - зазначає Шабунін.

За його словами, реформа як така не становить для оточення президента Володимира Зеленського негайної екзистенційної загрози, тому має найбільші шанси для реалізації у антикорупційному блоці.

«Основна загроза судовій реформі, принаймні зараз, іде не так від Банкової, як від старих судових «еліт». У руках останніх залишився частковий контроль над їхньою головною зброєю — Конституційним судом. … У разі ситуативного союзу з ОП голосів для знищення судової реформи їм вистачить. Так само, як, наприклад, і для ліквідації антикорупційного суду. Відповідне подання, до речі, КСУ саме розглядає", - зазначає він. 

Нагадаємо, 1 грудня в Україні запрацювала Етична рада Вищої ради правосуддя. Склад Етичної ради сформувався за «варіантом Б», коли ніхто з посадових осіб Вищої ради правосуддя не підписав запропонований список кандидатів. До Ради увійшли: Лев Кішакевич, Юрій Трясун, Володимир Сіверін, Роберт Корді, Ентоні Хупер, Лавлі Перлінг.

Завданням Етичної ради є оцінювання кандидатів у ВРП та відсіювання недобропорядних. Вища рада правосуддя є головним органом судової влади в Україні, без неї неможливе призначення та звільнення суддів, притягнення їх до відповідальності за порушення тощо.

Що буде із конкурсом на обрання керівника САП, чи справді Зеленський прагне реалізувати судову реформу та чому боротьба із корупцією – лише порожня обіцянка із уст глави держави читайте в матеріалі Віталія Шабуніна «Прогноз-2022: яких подій чекати на антикорупційному фронті», першого із циклу публікацій ZN.UA прогнозів життя країни на 2022 рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі