Посол ЄС закликає Україну посилити боротьбу з корупцією та закінчити судову реформу

Поділитися
Посол ЄС закликає Україну посилити боротьбу з корупцією та закінчити судову реформу © Артур Рудзицький/facebook
Проект закону «Про основи державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки» завис у парламенті.

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас вважає, що Україні необхідно затвердити антикорупційну стратегію, закінчити судову реформу та забезпечити проведення прозорих, деполітизованих конкурсів щодо відбору керівників НАБУ та САП.

«У контексті реформування (антикорупційної інфраструктури – ред.) є деякі відкати, але результати вже відчутні. (…) Дуже важливо утримати та зробити стійкими результати. І ви можете бути впевнені: ЄС продовжить надавати повну політичну та технічну підтримку», - зазначив він на конференції «Сім років антикорупційної реформи».

Маасікас закликає активніше працювати з громадянським суспільством, щоб формувати нульову толерантність до корупції, сконцентруватися на галузевих реформах для зниження корупції в енергетичному та оборонному секторах. Втім, проєкт закону «Про основи державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки» завис без розгляду.

Дипломат також відзначив зрушення у судовій реформі, та закликає прискорити її реалізацію. За його словами, також не слід затягувати реформування Конституційного Суду.

«Щодо судової системи. Ми бачимо, що дуже важливі кроки було зроблено цього року. Було створено Етичну раду Вищої ради правосуддя. Також Вищу кваліфікаційну комісію суддів було створено. Ці структури мають реформувати інші інститути, які лежать у серці судової системи України. Важливо, щоб таку реформу було запроваджено дуже швидко», - додав Массікас.

На думку дипломата, необхідно також підтримувати ефективність та незалежність антикорупційних органів: НАБУ, САП, ВАКС та НАЗК. Маасікас підтримав тимчасову повірену у справах США в Україні Крістіну Квін у її заклику оперативно закінчити конкурс з обрання голови Антикорупційної прокуратури та врахувати цей досвід у процесі майбутнього відбору нового директора НАБУ.

Нагадаємо, 1 грудня в Україні запрацювала Етична рада Вищої ради правосуддя.

Склад Етичної ради сформувався за «варіантом Б», коли ніхто з посадових осіб Вищої ради правосуддя не підписав запропонований список кандидатів. До Ради увійшли: Лев Кішакевич, Юрій Трясун, Володимир Сіверін, Роберт Корді, Ентоні Хупер, Лавлі Перлінг.

Завданням Етичної ради є оцінювання кандидатів у ВРП та відсіювання недобропорядних. Вища рада правосуддя є головним органом судової влади в Україні, без неї неможливе призначення та звільнення суддів, притягнення їх до відповідальності за порушення тощо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі