Резніков розповів про нестачу грошей на озброєння: "Лише 15-20% від потреби"

Поділитися
Важливо розпочати структурні зміни оборонного бюджету, зауважив міністр, аби у 2023 році їх вже закріпили в законі. 

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив про необхідність збільшення в Україні витрат на озброєння в 10 разів - зараз цей сектор отримує лише 15-20% від необхідного обсягу. Під час інтерв'ю виданню "Армія.Інфо" він розповів, що більша частина оборонного бюджету, якого цього року виділили найбільш за 30 років, "проїдається". 

"Ідеться про хронічну проблему: понад 70% бюджету - це видатки утримання, "проїдання". Переозброєння, бойова підготовка й розвиток фінансуються лише на 15-20% від потреби. Умовно, зараз ми отримали на озброєння 28 млрд грн, разом із держгарантіями нехай буде 40 млрд. Але якщо скласти видатки на озброєння з уже затверджених, узгоджених і перспективних програм, то потрібно 230-250 млрд грн щороку", - розповів Резніков. 

За словами міністра, зараз Україні потрібно сучасні протиповітряна оборона, протиракетна оборона, флот, берегова оборона, бойова авіація і ракетна програма. Також не варто забувати про інвестиції в передові розробки, безпілотні технології, автоматизовану систему управління та робототехніку.

"А зараз у нас понад 40 тис. - у черзі на квартири, і дві третини людей не йдуть на другий контракт. Плюс сотні недобудов, зокрема арсенали, які "підвішені" в судах. Десятки напрямів із різними "пожежами". Це той спадок, який іде корінням іще в радянські часи і з яким треба працювати, - пояснив міністр. - Якщо взяти соціальні питання - необхідно суттєво підвищувати грошове забезпечення. Для розуміння. Якщо підвищити на 30% - потрібно 18 млрд грн на рік. На жаль, нині таких коштів немає. І моє завдання - шукати ці ресурси". 

Міністр також нагадав, що перед затвердженням оборонного бюджету на 2022 рік представники Міноборони змогли домовитися про збільшення фінансування на 2,5 млрд. Внаслідок цього буде організовано стабільні виплати грошового постачання, "бойових", соціальні виплати нашим воїнам і так далі. 

"Саме тому одне з найголовніших завдань на рік - розпочати структурні зміни оборонного бюджету, щоб уже у 2023 році їх було закріплено в законі. Йдеться про збільшення частки видатків розвитку при збереженні курсу на підвищення соціальних стандартів", - зазначив міністр.

Також Резніков заявив, що українці завжди повинні бути готові до захисту України від агресії Росії. Він пояснив, що навіть якщо війна закінчиться найближчим часом - знадобляться десятки років для того, щоб стабілізувати відносини між країнами. 

Тим часом Палата представників США ухвалила проєкт оборонного бюджету, згідно з яким у 2022 році Україна отримає від Штатів військову допомогу у розмірі 300 млн доларів.

У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про "рішучу підтримку" та "серйозну стурбованість". Докладніше – у статті Олега Шамшура "Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна" у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі