Резніков назвав кроки, необхідні для безпечної реінтеграції окупованих територій

Поділитися
Резніков назвав кроки, необхідні для безпечної реінтеграції окупованих територій © Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
За його словами, для цього знадобиться чверть століття.

Віцепрем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив про те, що безпечна реінтеграція триватиме 25 років. Він назвав кроки, необхідні для реінтеграції окупованих українських територій.

“Чому реінтеграція триватиме 25 років? Я так кажу бо це правда. Реінтеграція територій, які зараз тимчасово окуповані не відбуватиметься одразу після закінчення війни. Кінець війни і реінтеграція не співпадатимуть по часу, бо ми говоримо про безпечну реінтеграцію. Таку, що не пошматує країну і не створить нових ризиків”, - заявив Резніков. 

За його словами, безпечна реінтеграція триватиме мінімум одне покоління. Про це свідчить світовий досвід.

“Деокупація та реінтеграція визначається не тим, що відбувається в ТКГ. Вони більшою мірою залежать від змін в країні, рішень парламенту і дій уряду, які ці зміни забезпечують. Тому, як член уряду, якому ви довірили певний напрямок, хочу звернути увагу на ті кроки, які ми вважаємо необхідними і прошу їх підтримати”, - додав міністр. 

Він вказав на те, що після гарячої фази будь-якого конфлікту наступає перехідний період. Важливою його частиною є створення механізмів перехідного правосуддя - право на правду і справедливість, компенсація жертвам агресії, відповідальність. 

“Нам потрібен закон про відповідальність. Нам доведеться визначати хто такі колаборанти й злочинці. Хто підпадає під амністію, а хто у жодному разі ні”, - вказав Резніков.

За його словами, Мінреінтеграції у співпраці з колегами з уряду запропонує на розгляд парламенту пакет законопроектів щодо перехідного періоду. Резніков також додав, що для наближення миру і деокупації необхідно реалізувати кращий варіант майбутнього на підконтрольній території Донбасу. При цьому Резніков зауважив, що створити новий Донбас можуть тільки інвестори. 

“Держава може запропонувати інвесторам модель, яка стимулюватиме їх йти на Донеччину й Луганщину, розвивати там бізнес і дати нове життя регіонам. Для цього Мінреінтеграції ініціювало розробку економічної стартегії розвитку Донецької та Луганської областей. Ми вважаємо за необхідне визначити на вільній частині Донбасу зони і кластери пріоритетного розвитку. Паралельно з цим держава має інвестувати в інфраструктуру”, - заявив міністр.

Він зазначив, що такий експеримент можна буде поширити й на тимчасово окуповані території, але після їх деокупації.

Третім пакетом питань Резніков назвав забезпечення інформаційного суверенітету. За його словами вже готовий пакет відповідних пропозицій.

“Наприклад, ми будемо просити народних обранців підтримати законопроект, який зобов’яже мовників, що хочуть потрапити до мультиплексів, забезпечити некодований супутниковий сигнал. Це один із способів дати нашим громадянам в Криму, у сірій зоні та окупованій частині Донбасу доступ до українських телеканалів. Наблизити деокупацію невійськовим шляхом, можна тільки через зміни, які роблять Україну сильнішою. Не через лозунги”, - заявив Резніков. 

Раніше Резников заявляв про те, що Україна працює над розробкою амбітної економічної стратегії для Донбасу. За словами міністр, дорожню карту стратегії Кабінету міністрів можуть представити вже у вересні. Він зазначив, що вказаний процес має почати набирати обертів якомога швидше в контрольованих українською владою районах Донбасу. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі