Мінінтеграції ініціювало розробку стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей для створення «нового Донбасу». Про це заявив віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резников у ході Години запитань до уряду в п'ятницю, 18 вересня.
«Держава може запропонувати інвесторам – і українським, і іноземним – модель, яка стимулюватиме їх іти на Донеччину і Луганщину, розвивати там бізнес і дати нове життя Донбасу», - сказав Резников.
За його словами, команда міністерства вже проводить обговорення головних положень цього документу у десяти містах.
«Ми вважаємо за необхідне визначити на вільній частині Донеччини та Луганщини зони й кластери пріоритетного розвитку. Що вони передбачатимуть? Набір податкових і митних преференцій, страхування військово-політичних ризиків, особливий порядок вирішення спорів на підставі міжнародно-комерційного арбітражу та багато чого іншого, своєрідний особливий статус. Тільки наш, український. А не той, про який мріють у Кремлі», - повідомив міністр.
Резников також зазначив, що паралельно держава має системно інвестувати в інфраструктуру.
«Це система не тільки автодоріг, але й залізниця, наприклад. Особливо на Луганщині. І в напрямку Маріуполя. Це стосується водопостачання та інтеграції цих територій до української енергосистеми», - уточнив він.
За словами Резникова, завдяки запропонованому підходу, вільна частина Донбасу перетвориться на потужну точку зростання. І, у разі успіху, цей експеримент можна й треба буде поширювати на інші території, які зазнали втрат.
Раніше Олексій Резников заявляв, що Україна працює над розробкою амбітної економічної стратегії для Донбасу. За його словами, дорожню карту стратегії Кабінету міністрів можуть представити вже в вересні.
Він зазначив, що вказаний процес має почати набирати обертів якомога швидше в контрольованих українською владою районах Донбасу. Після чого він може поширитися на окуповані території Луганської та Донецької областей після їх звільнення.
За словами Резникова, інвестори в сучасному світі працюють і в гарячих точках. Віцепрем'єр додав, що провів десятки бесід з іноземними дипломатами, представниками міжнародного бізнесу та українськими інвесторами, яких набагато більше турбує стан української системи правосуддя, ніж близькість до лінії фронту.