У Мінреінтеграціі розповіли про перехідне правосуддя після деокупацію Криму і Донбасу

Поділитися
У Мінреінтеграціі розповіли про перехідне правосуддя після деокупацію Криму і Донбасу

Основою стратегії перехідного правосуддя для тимчасово окупованих територій, яку розробляє Міністерстві реінтеграції, повинна бути невідворотність покарання, розповів заступник міністра Ігор Яременко.

«Якщо ми хочемо реінтегрувати тимчасово окуповані території, ми повинні забезпечити певні базові речі. Але ключове - забезпечення дії перехідного правосуддя. Ті, хто порушував права людини, хто переслідував людей на тій території зі зброєю в руках, вбивав, катував, викрадав людей, забирав і привласнював майно, повинні нести за це відповідальність. Якщо ми не зможемо забезпечити це, ми не забезпечимо нормальну безпечну реінтеграцію цих територій. Люди мають право на справедливість. Перехідне правосуддя - це і є про справедливість», - сказав Яременко в коментарі «Радіо Свобода».

Так, на базі Мінреінтеграціі планують створити спеціальну експертну робочу групу для напрацювання пакету законопроектів про введення системи перехідного правосуддя та інших заходів безпечної реінтеграції.

Перехідне правосуддя - це концепція, яка застосовується в постконфліктних країнах для подолання наслідків збройного конфлікту. Вона викладена в деяких міжнародних документах і договорах. Концепція зводиться до чотирьох основних постулатів: здійснення ефективної кримінальної юстиції, яка повинна забезпечити покарання винних осіб в цьому збройному конфлікті; інституційні реформи; відшкодування збитків; донесення правди про збройний конфлікт.

Як кажуть фахівці, універсальної моделі перехідного правосуддя не існує, і кожна країна, в тому числі і Україна, шукає свою індивідуальну модель.

Нагадаємо, на засіданні ТКГ 15 червня українська сторона виступила з вимогою повного відновлення дії українських законів і системи оподаткування на окупованих Росією територіях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі