Разумков висловився за перегляд мовного закону

Поділитися
Разумков висловився за перегляд мовного закону Разумков закидає політикам розгойдування "мовного питання" © День
"Дуже багато людей у нас в країні розмовляють різними мовами, і інтереси всіх мають бути враховані", - зазначив спікер.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що мовний закон потребує перегляду. Таку думку він висловив в інтерв'ю виданню "Главком".

"Проблема дійсно є, і станом на сьогодні ми її не врегулювали. Дуже багато людей у нас в країні розмовляють різними мовами, і інтереси всіх мають бути враховані... Думаю, так", - відповів він на прохання журналіста дати чітку відповідь, чи треба вносити зміни до закону.

Аргументуючи власну позицію, Разумков зазначив, що як політик не повинен думати про те, як його слова будуть сприйняті суспільством, а "розуміти – об'єднає це українське суспільство чи ні".

На зауваження журналіста про те, що перегляд закону може роз'єднати українців, спікер парирував, що роз'єднуватиме нібито не перегляд, а політики, які "здіймуть ґвалт" з цього приводу.

"Саме політики намагаються заробити бали не тільки на мові, а й на інших аспектах. Без цього було б знято багато проблем", - додав він.

Говорячи про концепцію фракції "Слуга народу", Разумков зазначив, що єдиної думки щодо "мовного питання" у монобільшості немає.

"Фракція в цьому випадку досить різноманітна. Від надто радикально налаштованих на захист української мови депутатів до тих, хто буде займати абсолютно протилежну позицію. Ви це самі бачите. Але більша частина, мені так здається, буде дотримуватися саме центристської позиції, і в цьому питанні так само", - зазначив спікер.

Конкретизувати, як саме можна "стати посередині" у цьому питанні, він не став.

Читайте також: Рада вбила іномовлення і дала "зелене світло" державному російськомовному каналу "Дом" – Сюмар

Зазначимо, у команді президента Володимира Зеленського досі не визначилися з власною мовною позицією. Так, спікер Разумков під час президентської кампанії розмовляв виключно російською, а заступник голови Офісу президента України Юрій Костюк вважає російську "конкурентною перевагою" українців.

У квітні 2019 року Верховна Рада прийняла закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Ним передбачено, зокрема, посаду мовного омбудсмена. Донедавна ним була Тетяна Монахова.

А згідно із законом "Про освіту", всі російськомовні школи України з вересня 2020 року перейдуть на українську мову навчання. А школи з мовами нацменшин, які відносяться до мов Європейського Союзу, з вересня 2023 року. Однак учні таких шкіл продовжать вивчати рідну мову та літературу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі